Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Київське метро на "Осокорках" прикрасив мурал з кримською татаркою

На станції метро "Осокорки" з'явився мурал з кримською татаркою

Кращі художники-муралісти світу розписують станцію метро "Осокорки" в Києві, мета цього проекту, що реалізується Міністерством інформаційної політики, - показати українське розмаїття й ідентичність. Кримська частина проекту майже готова.

Про це в Facebook написала перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

"Незабаром станцію метро "Осокорки" прикрашатимуть роботи 8 відомих в усьому світі муралістів та митців, присвячені Україні. Це буде їх творчий погляд на країну, її розмаїття та ідентичність. Презентація проекту теж буде. Кримську частину вже майже закінчено", - повідомила Джапарова.

За її словами, представити в муралі Крим взявся талановитий митець Мата Руда, народжений в Коста-Ріка. Для завершення свого бачення Криму йому необхідно ще кілька днів.

«Питання етнічної ідентичності, переселення та культурного збереження він обрав не просто так! Мата та Geo Leros звернулись до мене з проханням занурити митця в культурний простір кримських татар. Тоді Мата сказав, що він «американець, але латинос з костариканським походженням та корінні народи латиноамериканських країн мають схожу історію виселень, переселень та репресій, знищень та руйнувань», - повідомила Джапарова.

Вона підкреслила, що "історія виживання та збереження самобутності кримських татар йому надзвичайно близька через власні паралелі історії своєї сім`ї та народу".

Аби надихнутись культурою кримських татар, митець передивився майже весь контент Міністерства інформаційної політики України, присвячений корінним народам, він слухав кримськотатарських виконавців Джамалу, Ельвіру Сарихаліл та багатьох інших.


Tags: Джапарова, Київ, крымские татары, кърымлы, метро, муралы, этностиль
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment