Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Молода українка створила рукавичку, що озвучує жестову мову. Бо вона теж - хунта!

У Тернополі живе дівчинка, яка у свої 19 років створила рукавичку, що озвучує жестову мову. Рукавичку треба під'єднати до смартфону та запустити спеціально розроблений додаток. Далі — одягти на руку та висловити жестом свою думку чи бажання. Програма обробляє отриману інформацію й озвучує фразу, на яку запрограмований той чи інший жест.Як така ідея втілилися у життя? Маючи потяг та вроджену цікавість до техніки та точних наук, Тамара вступила на спеціальність «Комп’ютерна інженерія» до технічного коледжу в Тернополі. На третьому курсі викладач поставив завдання, за яким потрібно було створити робочий макет. Довго думати дівчині не довелося, вона розповіла про ідею викладачу і той вирішив допомогти у реалізації.

Тамара сама розробила вигляд рукавички, написала програму для смартфону, самостійно зібрала датчики руху, які не могла придбати, провела відповідність поміж рухами та озвучуваними фразами. Чи варто казати, що дівчина захистила курсову на відмінно, а удосконалений варіант проекту під назвою ISIOY («Я говорю замість тебе») став основою дипломної роботи.
Винахід стане в нагоді людям з обмеженими мовленнєвими можливостями та вадами слуху. Тамара каже, що прагне удосконалювати своє творіння, бо палко жадає покращити життя тих, хто стикнувся з проблемами обмеженої комунікації. Свій виріб Тамара приносила до товариства глухих, там розробкою дуже зацікавилися. Дівчина зазначає, що роботи ще непочатий край, але вона чітко бачить вектор розвитку — хоче зосередитися на допомозі людям, які втратили можливість розмовляти у наслідок інсультів, паралічів, мають лише одну робочу руку. Каже, якщо у медичних закладах така рукавичка буде у хворих, то вони зможуть самостійно надсилати за допомогою цього винаходу повідомлення медсестрам, на кшталт «Закінчується крапельниця», «Подайте води» та ін.
Тамара Вощило прагне покращити світ так, як може і вміє. Добре, що Україна має таке покоління, яке відчуває, співпереживає, придумує та втілює свої ідеї...

Наталя Наталя
Tags: женщины, знай наших!, изобретения, инвалиды, интеллект, медтехника, молодежь, разработки, стартапы, студенти, українці
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments