Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні ничегониделаеца: № 284 (огляд)

Посилання на всі частини дайджесту "Як в Україні ничегониделаеца" знаходяться тут (№№ 001-100), тут (№№ 101-200) і тут (№№ 200-передостанній)

Экспорт украинских товаров в этом году вырос на 12,4%"Объем экспорта товаров в январе-августе 2018 года увеличился по сравнению с январем-августом 2017 года на 12,4% или на $3,4 млрд и составил $30,9 млрд. Таким образом, экспорт товаров растет уже 20 месяцев подряд", - сообщает Министерство экономического развития и торговли.

Отмечается, что наибольший удельный вес в украинском экспорте принадлежит продукции АПК и пищевой промышленности (36,8%), продукции металлургического комплекса (26,4%), продукции машиностроения (11,7%), минеральным продуктам (9,2%).

В географическом разрезе увеличение экспорта товаров за указанный период произошло в страны: Америки – на 30,4%; Европы – на 18,6%; Азии – на 10,0%; постсовок – на 4,4%; Африки – на 2,9%.

ЕС остается крупнейшим торговым партнером Украины. Удельный вес стран ЕС в экспорте товаров из Украины в январе-августе 2018 года составлял 42,1%. Экспорт товаров в страны Евросоюза вырос на 18,3% или $2,0 млрд и составил $13,0 млрд.

К крупнейшим торговым партнерам Украины в экспорте товаров, кроме стран ЕС, также принадлежат Турция, Индия, РФ, Китай, Египет, Беларусь, США и Молдова.

За роки децентралізації доходи місцевих бюджетів зросли майже втричі
Автоматический альтернативный текст отсутствует.

За 4 роки децентралізації ми передали громадам і фінанси, і повноваження. Власні доходи місцевих бюджетів зросли у 2,8 разів. Зараз місцева влада має величезні можливості для розвитку. За гроші, які з’явились на місцях, будуються садочки, школи, ремонтується інфраструктура та дороги.

Але якщо ви бачите, що у вашому місті лише висаджують ялинки, а дороги та лікарні не ремонтують, не будьте байдужими. Висувайте вимоги, контролюйте на що витрачаються гроші з місцевих бюджетів. Адже ніхто краще за жителів громади не знає, що потрібно для розвитку їхнього регіону.
Volodymyr Groysman #Децентралізація

В Украине выросли производство, экспорт и потребление металлопроката

В Украине выросли производство, экспорт и потребление металлопроката - эксперты

Производство металлопроката в Украине за 9 месяцев 2018 года возросло на 3%, экспорт - на 4,4%, внутреннее потребление - на 1%, сообщает объединение предприятий "Укрметаллургпром".

"За 9 месяцев 2018 года украинскими металлургическими предприятиями произведено 13,83 млн т металлопроката (103% по сравнению с аналогичным периодом 2017 года), из которых, по информации ГП «Госаналитинформ», экспортировано около 11,22 млн тонн", - говорится в сообщении.

За три квартала 2018 года на внутренний рынок было поставлено 3,69 млн т металлопроката, из которых 1,078 млн т импортного. За аналогичный период 2017 году внутренний рынок потребил 3,654 млн т металлопроката, из них 0,95 млн т импортного.

Основными экспортными рынками украинской металлопродукции за 9 месяцев 2018 года, по данным ГП «Госаналитинформ» остаются страны Европейского Союза (32,9%), Африки (17,4%), Ближнего Востока (11,1%).

Перший винороб з Миколаївщини задекларував власне виробництво

Перший винороб з Миколаївщини задекларував власне виробництво

Декларація – це єдиний документ, який мають зареєструвати малі виробники вина замість скасованих атестату виробництва та ліцензії на торгівлю.

Перший підприємець з Миколаївської області зареєстрував декларацію на власне виробництво вина. Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомив нардеп Андрій Вадатурський.

Народний депутат нагадав, що раніше парламент скасував окрему ліцензію на торгівлю виробленими з власної сировини винами і медовими напоями, вартість якої становила 500 тисяч гривень. Крім того, раніше малі виробники вина мали подати майже 140 документів для отримання атестату виробництва.

Тепер потрібно лише зареєструвати декларацію на власне виробництво протягом трьох робочих днів з дня подання. «Це заощадить майбутнім виноробам час і гроші, які вони зможуть вкласти у виробництво», - зазначив нардеп.

Порядок подачі та реєстрації такої декларації Кабінет міністрів затвердив на початку жовтня, передає agro-yug.com.ua.

Армия получила первые семь БТР-4 с отечественной брони

Армия получила первые семь БТР-4 с отечественной брони

Харьковское конструкторское бюро им.Морозова, входящее в состав Укроборонпрома, передало в Вооруженные силы Украины семь бронетранспортеров, которые изготовлены из новой отечественной брони, информирует сайт государственного концерна «Укроборонпром».

«Спецсталь прошла контроль и принятие на всех этапах производства», - идет речь в сообщении.

Как отмечается, по своим характеристикам спецсталь отвечает высоким мировым стандартам, корпуса для БТР-4 изготовлены на Лозовском кузнечно-механическом заводе. Сейчас на этапе производства находятся около 40 таких корпусов.

“Богдан” встановлює надсучасне обладнання на власних підприємствах для збереження довкілля


Фото: новини Полтавщини

На ДП «АСЗ №1» АТ «АК «Богдан Моторс» дотримуються міжнародних та національних вимог щодо охорони довкілля та охорони праці: Луцький автозавод корпорації «Богдан» виробляє автобуси, тролейбуси та електробуси із застосуванням надсучасного обладнання, яке відповідає екологічним стандартам, передає корпорацію "Богдан".

“Луцький автоскладальний завод – одне із найбільших підприємств в Україні з виробництва сучасного громадського транспорту. Водночас одне із головних завдань підприємства – турбота про майбутнє. Про це свідчить, зокрема і те, що корпорація «Богдан» інвестувала понад 150 млн доларів США в будівництво нових цехів і закупівлю обладнання, яке відповідає сучасним екологічним стандартам”, – розказали у прес-службі компанії.

Сучасні лазерні верстати допомагають зменшити кількість відходів виробництва, а під час їхньої роботи здійснюється мінімальний вплив на забруднення атмосфери. Водночас зварювальне обладнання кузовного виробництва обладнане централізованими фільтрувальними устаткуваннями на кожному робочому місці, а в фарбувальних камерах встановлені сучасні фільтри для очищення повітря від фарбувального аерозолю, після чого в атмосферу потрапляє очищене повітря.

Крім того, працівники ДП «АСЗ №1» АТ «АК «Богдан Моторс» постійно беруть участь в різних громадських заходах, спрямованих на поліпшення стану довкілля Луцька. На самому підприємстві працівники власноруч озеленюють газони, саджають квіти та облаштовують благоустрій території та виробничих приміщень. У рамках участі в загальноміських толоках вони здійснюють прибирання територій міських парків, очищення прибережної зони міських річок тощо.

Компанія планує залучити кошти для ще більш сучасного устаткування, яке сприятиме збереженню довкілля для майбутніх поколінь.

Щодо продукції, яка відповідає сучасним екологічним стандартам, «Богдан» від 2014 року випускає повністю електричний автобус «А70100». Він вже зарекомендував себе на ринку ЄС та курсує дорогами Польщі. Також «Богдан Моторс» виготовив для данської компанії Banke Electromotive першу електричну вантажівку для муніципального використання, а французькому виробнику екологічного транспорту Bluebus передав 12-метрові кузови для електробусів. У корпорації усвідомлюють, що саме за екологічно безпечним транспортом – майбутнє автомобілебудування.

Fitch повысил национальный долгосрочный рейтинг Приватбанка

Fitch повысил национальный долгосрочный рейтинг Приватбанка

«Международное рейтинговое агентство Fitch повысило национальный долгосрочный рейтинг Приватбанка до «AA (ukr)» с «АА- (rus)» и подтвердило ключевые международные рейтинги банка на уровне «B-» со стабильным прогнозом», - говорится в сообщении пресс-службы Приватбанка.

Как отмечается в сообщении Fitch, повышение национального рейтинга банка отражает более высокую оценку Fitch кредитного профиля банка по сравнению с другими государственными банками. По мнению экспертов Fitch, показатель достаточности капитала Приватбанка сохраняется на высоком уровне 19% зарегистрированных активов.

В 32 вітчизняних навчальних закладах створять умови для навчання енергоаудиторівДержавне агентство з енергоефективності та енергозбереження України спільно з 32 закладами вищої освіти створюють умови для навчання та атестації енергоаудиторів, передає Урядовий портал.

- 32 заклади вищої освіти у співпраці з Держенергоефективності долучилися до роботи щодо підготовки та атестації енергоаудиторів, зокрема: 23 заклади вже створили комісії для атестації енергоаудиторів. Місяць тому таких закладів було тільки 12, – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що 13 закладів вже запровадили навчальні програми з підготовки енергоаудиторів. Держенергоефективності продовжує тісно співпрацювати із університетами та академіями, надаючи необхідну консультаційну допомогу.

- Спільними зусиллями ми працюємо над створенням ринку енергосертифікації будівель, де зможуть працювати висококваліфіковані енергоаудитори. Ці фахівці будуть відігравати важливу роль в енергомодернізації будівель в Україні, – прокоментував голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Він також закликає енергоаудиторів ознайомитися із переліком закладів вищої освіти на сайті Держенергоефективності та подавати заявки на навчання і проходження атестації.

В конце октября в Украине открываются 22 новых авиарейса

Три авиакомпании с 28 по 31 октября открывают в Украине 22 новых международных авиарейса. Об этом сообщил министр инфраструктуры Владимир Омелян в Facebook.В частности, Омелян разместил изображение с надписью "22 рейса за 4 дня – с 28 по 31 октября из аэропортов Украины".

Также изображена карта Украины, на которой обозначены четыре аэропорта, из которых будут осуществляться упомянутые 22 рейса: Киев, Львов, Одесса, Харьков.

Как сообщил Lowcostavia, наибольшую долю составляют рейсы ирландского лоукоста Ryanair – 15, Wizz Air открывает 6 новых рейсов, румынская авиакомпания Tarom – 1.

Wizz Air открыла пять новых рейсов из Украины в Европу

Wizz Air открыла пять новых рейсов из Украины в Европу

Лоукост-авиаперевозчик Wizz Air сообщил о начале выполнения пяти новых рейсов из трех украинских аэропортов. Об этом Укринформу сообщили в пресс-службе авиакомпании.

"Wizz Air... рада сообщить о начале выполнения 5 новых рейсов из 3 украинских аэропортов: из Харькова в Гданьск и Вроцлав и из Киева в Вену, с первыми выполненными рейсами 28 октября; из Львова в Вильнюс, открывающегося 29 октября, а также из Львова в Братиславу, с запуском первого рейса 30 октября", - говорится в сообщении.

Всего Wizz Air сейчас предлагает перелеты по 42 маршрутам в 12 европейских стран с трех украинских аэропортов: Киева, Львова и Харькова.

В течение первых 9 месяцев 2018 года авиакомпания перевезла более 1 млн пассажиров на своих украинских рейсах.

Turkish Airlines увеличила количество рейсов Львов-Стамбул

Turkish Airlines увеличила количество рейсов Львов-Стамбул

Авиакомпания Turkish Airlines увеличила количество рейсов до 10 в неделю из Львова в Стамбул. Об этом сообщает Международный аэропорт «Львов» в Facebook.

«В сезоне зима 2018/2019, начиная с 28 октября 2018 года, авиакомпания Turkish Airlines запускает три дополнительных рейса из Львова в Стамбул. Таким образом, количество рейсов в неделю, по сравнению с летним сезоном 2018, вырастет с семи до десяти - добавлены еще по одному рейсу в понедельник, четверг и воскресенье, когда полеты будут происходить дважды на день», - говорится в сообщении.

Адміністрація портів на ProZorro закупить три лоцманські катери на 275 мільйонів

Адміністрація портів на ProZorro закупить три лоцманські катери на 275 мільйонів
Фото: сайт АМПУ

Адміністрація морських портів України наприкінці жовтня 2018 року оголосила тендер через систему електронних торгів ProZorro на закупівлю трьох лоцманських катерів орієнтовною вартістю 274,644 млн грн. Про це повідомляє прес-служба АМПУ.

«Відповідно до технічного завдання, спеціалізовані судна повинні мати довжину від 17 метрів, максимальну осадку 2 метри, максимальну швидкість при повній водотоннажності - від 15 вузлів. Також технічні характеристики лоцманських катерів мають враховувати особливості роботи в українських портах у зимовий період. Очікувана вартість трьох плавзасобів з урахуванням ПДВ складає 274 644 000 грн. Вся інформація про тендер знаходиться у відкритому доступі на ресурсі ProZorro» - йдеться у повідомленні.

Керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс зазначив, що філія АМПУ «Дельта-лоцман» у 2018 виконала понад 18 тис. лоцманських проведень суден, при яких не зафіксовано аварій, причиною яких могли б стати некоректні дії лоцманів.

«Нульовий рівень аварійності свідчить про високий рівень підготовки лоцманів державного підприємства і підтверджує ефективність існуючої в Україні та обраної Євросоюзом тактики функціонування єдиної лоцманської служби, як основи безпеки мореплавства. Для подальшого безпечного проведення суден необхідне оновлення флоту лоцманських катерів», - зазначив Вецкаганс.

В Ивано-Франковске открыли Прикарпатский Центр ядерной медицины

В Ивано-Франковске открыли Центр ядерной медицины

«Это первый уникальный центр радионуклидной диагностики, который создан в западном регионе Украины. Ядерная медицина - это исследование организма с помощью радионуклидов и изотопов. Она уникальна тем, что позволяет за одно исследование показать функцию органа, как он работает, в отличие от других исследований, которые показывают только его структуру. На самом деле, в Европе эти методы очень широко применяют. К примеру, если на УЗИ мы видим утонченное сердце, то мы не знаем является ли оно жизнеспособным, нужно ли здесь стентирование. И ответ на это дает ядерная медицина», - рассказывает директор Прикарпатского Центра ядерной медицины Андрей Белегай.

По его словам, в Центре ждут людей, преимущественно, с онкологической патологией, хотя методы исследования позволяют работать с заболеваниями по кардиологии, нефрологии и неврологии. Здесь в полной мере обеспечат исследование костей, почек и лимфатической системы.

«Мы будем вводить пациенту внутривенно и в лимфатическую систему радиоактивное вещество, которое имеет на себе метку и является чувствительной к определенной системе организма и будет там накапливаться. С помощью гамма-камеры мы будем считывать необходимую информацию», - заметила врач-радиолог Ирина Кунацкая.

В Центре утверждают, что такая процедура для человека безболезненная и комфортная, а вещество, которое вводят в организм, безопасно и не вызывает никакой аллергической реакции.

Известно, что до сих пор подобные исследования проводили в Киеве. На Прикарпатье думают таким способом диагностировать не менее 300 пациентов ежемесячно.

Ориентировочно стоимость диагностики в Прикарпатском Центре ядерной медицины составит около 3 тысяч гривень.Харківський аеропорт розширив географію міжнародних рейсівПерший рейс між Вроцлавом і Харковом виконує угорський лоукостер Wizz Air. Рейс цієї авіакомпанії прибув до Харкова 28 жовтня, о 17:34. У зворотному напрямку до Польщі рейс Харків – Вроцлав був відправлений о 18:26.

Крім цього 28 жовтня Wizz Air належить ще один прем'єрний рейс Харків – Гданськ (Польща).

Харьковская область стала лидером по восстановлению дорог в УкраинеКак известно, в Харьковской области - крупнейшая региональная сеть дорог в Украине - протяженностью 9638 км. Всего в нынешнем году будет отремонтировано более 300 км дорог разного значения. Для сравнения - в 2016 году такие работы провели только на 64 километрах.

Среди основных направлений - 15 дорог, по трем из которых работы еще продолжаются (это Чугуев - Меловое (от Купянска до границы с Луганской областью), Мерефа - Лозовая - Павлоград (подъезд к поселку Краснопавловка) и Чугуев - Печенеги - Великий Бурлук (участок в Печенегах).

Из перечня дорог местного значения, в котором 80 объектов, работы выполнены на 77. На трех продолжаются работы: дорога Великий Бурлук - Григоровка - Обуховка - Двуречная, подъезд к поселку Рогань, дорога Харьков - Липцы - Борисовка.

"В Харьковской области проводятся масштабные ремонтные работы. И глава ХОГА Юлия Светличная уделяет этому вопросу большое внимание", - сказал заместитель главы области Вадим Даниелян.Он отметил, что в 2014 году на ремонт дорог в Харьковской области было выделено ₴ 134,2 млн, а в 2018 году - более ₴ 2,5 млрд.

"Динамика серьезная. Харьковская область - лидер в Украине по ремонту, восстановлению и качеству дорог в Украине. Команда областной власти всегда выполняет работы в срок и качественно", подчеркнул Даниелян.

Самым крупным проектом года стало восстановление трассы Р-46. Чтобы полностью восстановить путь на Сумы, дорожники работали круглосуточно. Каждый день на трассе находилось около 70 единиц техники и 100 рабочих. Именно Харьков - Ахтырка была определена в области приоритетом в дорожном строительстве на 2018 год.

"В области ремонтируется большое количество дорог. В этом году - около 15 государственных и 80 местных. Например, в ужасном состоянии были дороги на Донецкую и Луганскую область. В этом году мы завершаем их ремонт. Отдельный вопрос - это дорога Харьков - Сумы. Всем известно, она была в очень тяжелом состоянии. Уже осенью эта дорога будет качественной и безопасной", - пообещала глава ХОГА Юлия Светличная. И в сентябре трасса Р-46 была открыта.

Кроме глобальных работ, развернувшихся на дороге Харьков - Ахтырка, в области завершили работы на дороге на Купянск и Славянск.В планах на 2019 год – воплотить в жизнь инициативу главы области по восстановлению разрушенной трассы Мерефа-Лозовая-Павлоград. В нынешнем году на ней были частично отремонтированы аварийные участки. Однако ремонтировать дорогу "клочками" - это не выход, считает председатель ХОГА. И в следующем году эта ситуация должна радикально измениться.

Відтворення лісів: Сумські лісівники перевиконали план по відтворенню лісівСумські лісівники виконали план по відтворенню лісів на 118%. Сумські лісгоспи спрацювали понад план за всіма видами лісогосподарської діяльності. Про це повідомив начальник відділу лісового господарства Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Омельченко.

За 9 місяців 2018 року державними лісогосподарськими підприємствами управління проведено відтворення лісів на площі 1053 га, що становить 118% до плану. Догляди лісових культур і захисних насаджень проведено на площі 10513 га, що складає 139% до запланованого обсягу. Доповнення лісових культур і захисних насаджень проведено на площі 1349 га та створено 32,3 га плантацій новорічних ялин, – повідомив начальник відділу.

Нині триває збір насіння лісових порід, висів розсадників, підготовка грунту під посадку лісу у наступному році.

За 9 місяців лісгоспи заготовили близько чотирьох тонн насіння лісових порід – це сосна, осика, вільха тощо, в кінці вересня було розпочато збір насіння жолудя. Нині, впродовж жовтня, йшов активний збір насіння дуба і наші підприємства встигли заготовити понад 50 тонн жолудя, – сказав Анатолій Омельченко.

На підприємствах триває підготовка до весняної лісокультурної кампанії 2019 року. Вже посіяно 9,2 га лісових розсадників, що складає 132% планового обсягу.

Бюджеты тергромад Харьковщины выросли до 9 раз

Показатели бюджетов объединенных громад Харьковщины еще раз подтвердили их дееспособность.


Фото: Вячеслав Мадиевский

Эти данные обнародованы на семинаре "Реализация бюджетной политики в объединенных территориальных громадах: результаты выполнения местных бюджетов и особенности их формирования на 2019 год", который состоялся в Харькове. Семинар организован Харьковским Центром развития местного самоуправления (ЦРМС), созданным при поддержке Программы "U-LEAD с Европой" и Минрегиона.

"Показатели выполнения бюджетов ОТГ Харьковщины еще раз подтверждают их дееспособность. За 9 месяцев этого года собственные бюджеты громад выросли в среднем в 3 раза, а максимально - в 9 раз. Самый большой из показателей принадлежит Наталинской ОТГ. Также в 4 раза увеличились собственные доходы Малиновской ОТГ, которая по этому показателю - на второй позиции среди громад. Третью строчку занимает Нововодолажская ОТГ - ее доходы выросли в 3,4 раза", - отметила на семинаре директор Харьковского ЦРМС Диана Баринова.

Как подчеркнула советник Харьковского ЦРМС по вопросам местных финансов Марина Гончаренко, согласно аналитическим данным самым большим по объемам источником наполнения бюджета ОТГ Харьковской области является НДФЛ - в среднем он составляет 56% и колеблется от 38% в Чкаловской ОТГ до 79% - в Малиновской ОТГ.

"Плановые назначения по этому источнику доходов в среднем выполнены на 108%. Самый высокий показатель выполнения плана у Малиновской ОТГ - 116,8%. В целом речь идет об общей сумме 269,9 млн грн, а это 55,6% собственных доходов громад Харьковщины", - добавила Гончаренко.

Сейчас в Харьковской области создано 17 ОТГ.

У ProZorro запрацював автоматичний пошук підозрілих тендерів

У ProZorro запрацював автоматичний пошук підозрілих тендерів

У системі електронних закупівель ProZorro стартувала система, яка автоматично виявлятиме підозрілі тендери та відправлятиме їх на моніторинг Держаудитслужби, повідомляє Громадське.

Раніше Держаудитслужба могла реагувати лише на порушення торгів, коли тендерні угоди вже були підписані та гроші переказані. Утім, нещодавно внаслідок ухвалення законопроекту 4738-д повноваження державної моніторингової служби збільшилися.

Відтак у системі ProZorro з'явився електронний кабінет Держаудитслужби, куди щодня надходитиме список підозрілих закупівель. Сумнівні тендери визначатимуться системою автоматично за 35 ризик-індикаторами.

Серед таких ризиків — порушення процедури проведення торгів, відсутність повноважень суб'єкта торгів, відсутність цифрових підписів, перевищення строків розгляду, відсутність укладеного договору або укладення із порушення вимог законодавства. Окрім цього, система реагуватиме на відсутність завантажених тендерних документів, опису предмету закупівлі або велику кількість лотів у тендері.

Держаудитслужба також реагуватиме, крім сигналів системи, і на звернення від громадських організацій, органів влади або ж інформацію у ЗМІ щодо ймовірних підозрілих торгів.

«Ризик-індикатори поділяються на дві групи. Перша — процедурна. Тобто, є чітке порушення законодавства у подачі, формах. А є індикатори вірогідні. Наприклад, дискваліфікували усіх учасників, які пропонували найнижчі ціни. Це може свідчити про зловживання. Ще більш підозріло, коли спрацьовує кілька індикаторів одночасно», — зазначив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

Він також розповів, що перелік із 35 індикаторів не є виключним. У процесі роботи список ризикованих позначок зростатиме.

Инвестиции в украинский аграрный бизнес выросли на 40%

Инвестиции в украинский аграрный бизнес выросли на 40% - эксперт

Инвестиции в украинский аграрный бизнес в 2017/2018 маркетинговом году выросли на 40%. Об этом во время презентации ежегодного инфографического справочника “Агробизнес Украины 2017-2018” сказал один из авторов справочника, СЕО Top Lead Станислав Шум.

“Мы видим (наблюдаются - ред.) тренды. Очень выросли инвестиции, они уже не первый год растут. И за 2017/2018 год еще больше - 40% к предыдущему году. Компании инвестируют в основные средства, покупают трактора, комбайны, сеялки. Бизнес развивается. И следующий шаг - это переработка, переход от сырьевого рынка к созданию добавленной стоимости и выхода на зарубежные рынки”, - сказал Шум.

По его словам, в течение ближайших пяти лет, когда будут говорить об украинском аграрном бизнесе, то речь пойдет прежде всего о значительных объемах экспорта.

Мы на пороге великой экспансии Украины на внешний рынок”, - сказал эксперт.

Как сообщалось, по данным Госстата, в первом полугодии 2018 года наибольшие объемы экспорта в страны ЕС составляла продукция агропромышленного комплекса и пищевой промышленности - 25,8% от общего объема экспорта (2,5 млрд долл. США). С начала 2018/2019 маркетингового года Украина экспортировала почти 8,8 млн тонн зерновых культур.

У Миколаєві достроково відремонтували гідрографичне судно


Гідрографічне судно ГС-82 достроково вийшло з ремонту

Судно ГС-82, що належить “Держгідрогеографії” зайшло на ремонт на Миколаївський суднобудівний завод наприкінці липня. Вартість ремонту згідно з укладеним контрактом становила близько 7 млн гривень, йдеться на facebook-cторінці “Миколаїв – місто корабелів”.

В процесі ремонту було очищено, відремонтовано та пофарбовано корпус, перевірено та забезпечено герметичність ілюмінаторів, люкових та дверних замків, очищено паливні цистерни, замінено антикорозійні протектори, відремонтовано донну арматуру, рульовий привід, дейдвудний пристрій, гребний вал та інші вузли та агрегат судна.

Фактично, ремонт було завершено ще понад тиждень тому, але через погодні умови судно змогло вийти з акваторії заводу лише сьогодні.

В Мыколаиве детские хирурги провели уникальную операцию

В Николаеве детские хирурги провели уникальную операцию

Хирурги Мыколаивской областной детской клинической больницы провели уникальную малоинвазивную операцию 17-летней девочке благодаря приобретенному недавно оборудованию стоимостью в 6,5 млн грн. Об этом сообщили в пресс-службе Мыколаивской ОГА.

"17-летней девочке - удалили большую кисту правой почки, достигавшую 5 сантиметров в диаметре. Уникальность операции заключается в том, что до этого эндоскопическая ретроперинатальная хирургия применялась только для взрослых пациентов - проведение такого оперативного вмешательства требует ювелирного подхода", - рассказал заведующий хирургическим отделением больницы Дмитрий Чеканов.

Пациентка поступила в больницу с жалобами на острую боль в животе. В результате ультразвукового исследования была выявлена большая киста. Компьютерная томография подтвердила диагноз.

Напомним, проведение этой малоинвазивной операции стало возможным благодаря современному оборудованию - лапароскопической стойке Karl Storz с набором инструментов стоимостью 6,5 млн грн, которая была приобретена в этом году на средства областного бюджета.

Україна експортує 97% виробленого в країні казеїнуЕксперти зазначають, що останніми роками в Україні активно росте виробництво казеїну і практично весь іде на експорт, передає LANDLORD, з посиланням на аналітичний відділ Асоціації виробників молока (АВМ).

За підсумками 8-ми місяців цього року було вироблено 5,9 тис. казеїну із них на експорт пішло 5,7 тис. т. Приріст за рік склав 9,2%. В тому числі, у серпні виробництво склало 934 тонн, що на 8,9% більше, ніж у серпні минулого року, — кажуть аналітики АВМ.Найбільшим експортером казеїну в Україні є Тернопільський молочний завод — 1,5тис. т за підсумками січня-серпня. Поставляють його здебільшого до Польщі (63,5%).

Продовження: Як в Україні ничегониделаеца: № 285 (огляд)

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 2966 6940
Tags: #Децентралізація, #УкраїнаЗмінюється, АПК, ОПК, Україна, бизнес, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, реформы, успехи, экономика, экспорт
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments