Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

ТОП-8 неповторних каньйонів Тернопільщини (світлини)

На Тернопільщині визначили топ-8 неповторних каньйонів

Своєрідним орієнтиром для туристів під час мандрівок Тернопільщиною стане перелік топ-8 мальовничих каньйонів у різних куточках області.

Рейтинг атракцій для мандрівників створило видання "Файне місто Тернопіль".

Каньйон із водоспадом

Одне з найкрасивіших місць України — руїни замку Понінських в місті, що вже не існує, Червоногруде (звична українському вуху транскрипція "Червоноград" вносить плутанину через схожість назви з шахтарським містом на Львівщині). Пагорб, на якому стоять руїни палацу домініканського костелу, оперізує річка Джурин. Але більшість туристів приїжджають сюди не стільки за архітектурою, скільки за природою: неподалік від замку Джурин провалюється в свій же каньйон масштабним 16-метровим водоспадом.Каньйони Збруча й ДністраНевелике село Окопи (колись Окопи Гори Святої Трійці) на кордоні Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей лежить на вузькому перешийку між двома ярами – Дністровським і Збручанским. Тут зберігся костел XVII ст. і залишки кріпосних воріт.

Каньйон Збруча, КудринціНа високих берегах Збруча збереглися замкові руїни. Твердиня в селі Кудринці Борщівського району має дуже романтичний вигляд, але туристи дістаються до замку нечасто: все через звичне провінційне бездоріжжя.

Каньйон Збруча, Скала-ПодільськаМістечко Скала-Подільська в Тернопільській області колись називалося Скала-на-Збручі. До наших днів у Скелі зберігся пізньоготичний костел, залишки маєтку намісників Галичини Голуховських і руїни середньовічного замку. Колись форпост у Скелі був до пари фортеці в Кам’янці-Подільському, але довга низка негараздів – напади, облоги, пожежі й навіть удар блискавки – поклали кінець колишній славі ще в XVIII ст. Руїни, втім, мають досить цікавий вигляд і сьогодні.

Каньйон Дністра, ЗаліщикиОдне з найбільш знакових, знаменитих місць Дністровського каньйону – петля річки навколо райцентру Заліщики на Тернопільщині, томатної столиці України. Завдяки надзвичайно м’якому клімату місто було популярним кліматичним курортом у період між Першою і Другою світовими війнами. Тут відпочивав весь бомонд Речі Посполитої, а на облаштованих пляжах навіть хотіли висадити пальми. У ті роки в Заліщиках культивували лозу, та зараз у всіх сусідніх селах землі не видно за теплицями: тут масово вирощують ранні овочі.

Каньйон Нічлави, ВисічкаНад неймовірно гарним каньйоном річки Нічлави у Висічці на Замковій горі збереглися залишки двох веж.

Каньйон Стрипи, БучачУ каньйоні річки Стрипи лежить старовинне місто Бучач, багате архітектурними пам’ятниками. Тут є замок, Василіанський монастир і Успенський костел з прекрасним вівтарем роботи видатного скульптора Йогана Георга Пінзеля.

Касперівське водосховище на СеретіМісце відпочинку жителів півдня Тернопільської області. Тут катаються на човнах і катамаранах, рибалять та купаються.

Фото: Ірина Пустиннікова
Tags: ТОП, Тернопільщина, Україна, горы, достопримечательности, красиво, мандри, обзор, природные богатства, путешествия, реки, туризм
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments