Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Нью-Йорк приймає Дні Українського кіно. Доброї ночі, карателі!

Відомі українські художні стрічки "Кіборги" й "Чужа молитва", а також документальний проект "Війна заради миру" демонструються цими днями в Нью-Йорку в рамах "Днів українського кіно", які проходять з 26 по 28 жовтня.

У Мінську показ фільму «Кіборги» завершився бурхливими оваціями

Показ відбувається в центрі Anthology Film Archives, розташованому на Манхетені, передає власкор Укрінформу.

Зокрема, повнометражна картина про оборону українськими воїнами Донецького аеропорту "Кіборги" режисера Ахтема Сеїтаблаєва була продемонстрована глядачам у п'ятницю. Її представили консультант картини Іванна Дядюра, а також один із прототипів головних героїв Андрій Шараскин. Фільм, знятий за сценарієм Наталії Ворожбит, розкриває долі кількох учасників оборони Донецького аеропорту, яких за героїчну стійкість стали називати "Кіборгами".

Як підкреслив з цього приводу під час демонстрації картини генеральний консул України в Нью-Йорку Олексій Голубов, це не просто показ сучасного українського кіно. За його словами, "в часи гібридної війни кіно перетворюється на потужний інструмент боротьби із російською агресією".

Нью-Йорк приймає Дні Українського кіно

Показ стрічки "Чужа молитва", яку також зняв Ахтем Сеїтаблаєв, проходить у суботу. Фільм, який був знятий за реальними фактами, розповідає про молоду кримськотатарську дівчину Саїде Аріфову. Під час Другої світової, вона ризикувала власним життям, аби врятувати 88 єврейських дітей-сиріт.

Дні українського кіно у Сторожинці на Буковині стартували з "Чужої молитви"

Документальний проект "Війна заради миру" ("War for Peace") українського режисера Євгена Титаренка показуватимуть нью-йоркському глядачеві в неділю, 28 жовтня. Євген сам був волонтером у медичному батальйоні під час бойових дій на Донбасі в 2014 році. Стрічка має на меті показати західній аудиторії реальні умови й боротьбу українців за незалежність. Картина насичена документальними кадрами про смерть людей, обстріли крупнокаліберною артилерію, евакуацію поранених під обстрілами з поля бою, про цивільних, які залишились у бойовій зоні, а також полонених.

Співорганізаторами "Днів українського кіно" в Нью-Йорку виступили Міністерство інформаційної політики України, Міжнародний кінофестиваль "Молодість", Посольство України в США, Генеральне консульство України в Нью-Йорку, громадські організації Razom for Ukraine, а також Ukrainian Institute of America.
Tags: АТО, ДАП, Нью-Йорк, США, демонстрации, зроблено в Україні, киборги, кинематограф, къырымлы, популяризация Украины, фильмы
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments