Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Судова реформа в Україні: результатами задоволені 70% правників

Близько 70% юристів позитивно оцінюють вплив судової реформи на незалежність судів, стабільність судової системи України та підвищення рівня довіри громадян до судової влади.Згідно з результатами опитування, проведеного у вересні 2018 року компанією Gfk Ukraine за ініціативою Програми реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» USAID, якими володіє Укрінформ, з-поміж факторів, які позитивно впливають на незалежність та стабільність судової системи, респонденти визначили конкурсний відбір до Верховного суду (78%), запровадження первинного кваліфікаційного оцінювання суддів (76%) та регулярного кваліфікаційного оцінювання (76%), звуження обсягу суддівської недоторканності до функціональної (68%), повернення до триланкової системи судоустрою (64%), скасування повноважень Президента України щодо переведення та призначення суддів (60%), створення нового Верховного суду замість старого (64%), надання можливості претендувати на посаду судді Верховного та Вищого антикорупційного судів адвокатам (78%) та науковцям (52%).
Також більшість опитаних правників (61%) називають виправданим залучення представників міжнародної спільноти до конкурсного добору в Антикорупційний суд. А от з тим, що Антикорупційний суд, який створюється, сприятиме боротьбі з корупцією у всіх гілках влади, погоджуються 42% респондентів. Трохи більше правників - 49% - певні у тому, що загалом судова система здатна стати основою для подолання корупції у всіх гілках влади.Опитуванням у рамках Програми реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) було охоплено адвокатів та прокурорів, які є учасниками судових проваджень, але не є працівниками судової системи, а також представників установ судової експертизи, слідчих МВС та інших органів. Опитування проводили у вересні 2018 року шляхом персональних інтерв'ю 400 осіб у містах України з населенням у понад 50 тисяч. Дослідження проводили по всій території України, за винятком Криму та неконтрольованих урядом територій.За останній рік довіра громадян України до судів завдяки судовій реформі зросла у чотири рази.

Про це свідчать результати Всеукраїнського опитування громадян щодо незалежності та підзвітності судової влади та сприйняття судової реформи, проведеного у вересні 2018 року компанією Gfk Ukraine за ініціативою Програми реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» USAID.

Зокрема, експерти програми констатували, що завдяки реформі рівень довіри до судів має тенденцію до збільшення. За 2018 рік рівень довіри суспільства до судів зріс на 6% порівняно з 12% довіри, які було зафіксовано за результатами аналогічних соціологічних замірів, проведених Програмою USAID «Нове правосуддя» у 2017 році. Зважаючи на те, що у 2015 році цей показник становив 5%, у 2018 році довіра населення до судів завдяки проведенню реформи зросла у чотири рази.
Експерт програми USAID Томас Вертелецький відзначив позитивну динаміку підвищення довіри українців до судової системи, адже станом на 2015 р. вона була критично низькою - 5%.

Як свідчать результати соціологічного опитування, сьогодні рівень довіри українців до судів більший, ніж до Верховної Ради (11%), політичних партій (13%), Кабінету міністрів (13%), Президента (15%), а також Національного агентства з питань запобігання корупції (15%).

Значна частина українців (34%) сподівається на те, що завдяки судовій реформі поліпшиться ситуація в країні у цілому.

Опитуванням було охоплено 2478 громадян у всіх регіонах України, окрім Криму, непідконтрольних уряду територій та зони проведення операції Об'єднаних сил. Дослідження проводили з 12 вересня по 1 жовтня 2018 р. Опитувальник було розроблено українськими та міжнародними експертами.
Tags: Україна, оценка, реформы, соцопросы, судочинство, суды, юриспруденция
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments