Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Синод затвердив титул Українського Патріарха

Синод УПЦ КП змінив титул Патріарха ФіларетаСинод УПЦ КП змінив правила титулування Предстоятеля Київського Патріархату. Про це написав архієпископ Чернігівський і Ніжинський, речник УПЦ КР Євстратій Зоря на своїй сторінці у Facebook, передає 5 канал.

Він зазначив, що відтепер існують його повний офіційний титул та скорочені його варіанти, які використовуються у повсякденному житті й богослужінні та у відносинах з іншими Помісними Церквами.

Так, повний офіційний титул Філарета звучить як Святійший і Блаженнійший Філарет, Архієпископ і Митрополит Києва – Матері міст Руських, Галицький, Патріарх всієї Руси-України, Свято-Успенських Києво-Печерської та Почаївської Лавр Священноархімандрит".

Скорочений титул має наступну форму: "Святійший Філарет, Патріарх Київський і всієї Руси-України".

У відносинах з іншими Помісними Православними Церквами допустимою формою є "Блаженнійший Архієпископ Філарет, Митрополит Київський і всієї Руси-України".

Євстратій Зоря зауважив, що титул змінили у відповідності до історичних традицій та через останні зміни, які відбуваються в Українській православній церкві.

У коментарі "5 каналу" він також сказав: "У постановах соборів Української Церкви 1991 і 1993 років київському престолі Києво-Печерсьій і Почаївська лавра були підпорядковані ще тоді. Ці святині є українські святині, хай через 5 чи 10 років. Так само, як Українська Церква буде єдиною, і українські святині будуть належати Україні. Без примусу, добровільно. Не бачу підстав трактувати на бік ворожнечі чи протистояння".


Tags: Зоря, Київська Русь, Київський Патріархат, Синод, УПЦ КП, Українська церква, Філарет, священники
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments