Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Чекав на це 30 років: Порошенко пропонує в Києві зробити престол Вселенського Патріархату

Київ стане Третім Римом! Ось це багатокроківка і я розумію:-)Президент Петро Порошенко найближчими днями зареєструє законопроект, яким пропонується передати у постійне користування Андріївську церкву Вселенському патріарху.

Про це заявила на засіданні Погоджувальної ради представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко, повідомляє Укрінформ.

Порошенко пропонує передати Андріївську церкву Вселенському патріарху

«Президент підтримує прагнення якнайшвидшого отримання Томосу і в знак солідарності із цим процесом робить символічний жест. Днями буде зареєстровано законопроект, яким Президент Порошенко пропонує передати Андріївську церкву в постійне користування Вселенському патріарху, як символічний жест того, що святий Андрій свого часу хрестив Україну», - наголосила Луценко.

За її словами, ухвалення цього законопроекту буде також символізувати «єднання з матір'ю-церквою».

Порошенко закликає парламент і усі фракції підтримати цей законопроект, додала вона. Луценко також зазначила, що Президент вдячний Вселенському патріарху «за його твердість і мужність у протистоянні з Кремлем».

«Ми прекрасно розуміємо, після Синоду, який відбувся у Мінську, про те, що вони (РПЦ - ред.) від'єднуються і відділяються від спілкування із Вселенським патріархом, з Константинополем - Москва фактично завела себе в ізоляцію», - заявила представник Президента.

Президент України Петро Порошенко запевнив, що рішення про передачу Андріївської церкви Вселенському патріарху погоджено з церковними ієрархами та сприятиме прискоренню отримання Томосу про автокефалію УПЦ.

Президент: Завершити повне розмосковлення церкви випало нашому поколінню

Про це він заявив під час робочої поїздки на Львівщину, де він відвідав Міжнародний центр миротворчості та безпеки, повідомляє Укрінформ.

“Для того, щоб у Церкви-Матері, Вселенського патріарха була церква, де він зможе молитися, де будуть проходити служби Божі Вселенського патріархату, за погодженням з церковними ієрархами було прийнято це рішення, і я збираюся ініціювати це питання в парламенті”, - прокоментував глава держави інформацію про передачу Вселенському патріарху Андріївської церкви в Києві.

За його словами, це рішення сприятиме прискоренню отримання Томоса.

Водночас Порошенко запевнив, що наразі держава та він як Президент уже зробили майже все можливе для отримання автокефалії, та підкреслив, що тепер настав час для “відповідних і відповідальних кроків” з боку церковних ієрархів.

При цьому Президент додав, що атмосфера, яка панує нині в Україні, дає йому підстави для “твердого оптимізму”.
Tags: Андріївська церква, Вселенский Патриархат, Порошенко, Українська церква, законопроекты, стратегия
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 15 comments