Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

З Днем Святителя Михаїла, українці!

Сьогодні православні християни вшановують пам’ять Святителя Михаїла, Першого митрополита Київського. Варто зауважити, що достеменних історичних фактів про св. Михаїла надзвичайно мало.

Cвятитель Михаїл, перший митрополит Київський і всієї Руси

Фахівці вважають, що під час хрещення Київської Русі у Києві взагалі не було жодного єпископа. Але інші наполягають на тому, що Св. Михаїл – реальна історична постать. Рукопокладений був у Константинополі, прибув до Києва із Корсуня (Херсонесу) разом з іншими священнослужителями до князя Володимира, який незадовго до цього прийняв Хрещення.

На долю першого митрополита Української Церкви випало нелегке, але благодатне служіння. Він ревно опікувався жителями Київської Русі, проповідуючи Євангеліє, хрестячи і повчаючи новонавернених людей, засновуючи перші храми і духовні навчальні заклади. Святитель Михаїл був мудрим і тихим, хоча й суворим ієрархом. Українська Церква зберегла пам’ять про його заслуги.

Упокоївся святець у 992 році. Похований у Десятинній церкві в Києві (яку спалив разом з киянами мокшанський варвар Андрій Боголюбський). Близько 1103 р. його мощі були перенесені в Антонієву печеру, а 1 жовтня 1730-го – у Велику Печерську церкву (Успенський храм). У зв’язку з цим пам’ять святителя Михаїла згадується 13 жовтня (за новим стилем), а також 28 червня – в день смерті.

Церковь чтит память святителя Михаила, первого митрополита Киевского

Церква вважає Святителя Михаїла «правою рукою» Св. Рівноапостольного князя Володимира у справі хрещення Русі та своїм першим очільником. Живою впродовж століть була і народна пам’ять про святителя. Він став першим митрополитом, прославленим у лику святих. Згідно з пізнім переказом ХVІ століття, мощі святого покоїлися в Києво-Печерському монастирі (нині лавра) – спочатку в Антонієвих печерах, а потім були перенесені до Успенського собору Києво-Печерської лаври (тимчасово окупована не канонічним московським патріархатом). 3 жовтня 1941 року споруду висадили в повітря і святиню було назавжди загублено.

Ім’ям Святителя Михаїла, Першого митрополита Київського, названо відомий київський храм, що на території Олександрівської лікарні (тимчасово окупований московськими попами-розкольниками).
Tags: Українська церква, даты, память, постаті в історії, православие, религия, святыни, священники, церковь
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments