Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

ТОП-10 товарів, які світ купує в Україні. Добраніч!

Рада з питань експорту продовольства (UFEB) склала "десятку" товарів, які світ купує в України.

ТОП-10 товарів, які світ купує в Україні

Про це повідомив аналітичний департамент Ради з питань експорту продовольства (UFEB), посилаючись на дані Державної фіскальної служби України.

"ТОП-10 ключових товарів, які Україна експортувала на зовнішні ринки за перші 9 місяців 2018 року: соняшникова олія ($2,9 млрд); кукурудза ($2,3 млрд); пшениця ($2 млрд); свиріпа або ріпак ($700 млн); соєві боби ($600 млн); ячмінь ($460 млн); м’ясо птиці ($380 млн); цукор ($150 млн); шоколад ($119 млн); закриває список соєва олія – загальна вартість експорту становила $117 млн", - зазначили в UFEВ.

Так, за даними аналітичного департаменту Ради з питань експорту продовольства, за період з січня по вересень 2018 року Україна експортувала товарів харчової та аграрної промисловості на суму $11,4 млрд.

Серед усіх груп товарів перше місце посідають зернові культури, яких цього року було експортовано на суму $4,8 млрд. Далі йдуть жири та олії, готові харчові жири, воски ($3,2 млрд); насіння і плоди олійних рослин, солома і фураж ($1,4 млрд); м’ясо та їстівні субпродукти ($478,9 млн); молоко та молочні продукти, яйця птиці, натуральний мед ($346,5 млн).

"У порівнянні з попереднім роком найбільше зріс обсяг продажу м’яса птиці - на 29%, експорт шоколаду збільшився на 21%. Серед товарів, що зросли, також слід відзначити соєву олію (на 18%), насіння свиріпи або ріпаку (на 15%) та пшеницю (на 6%)", - повідомляють в UFEB.

Сумарний обсяг товару з ТОП-10 складає 85% від загальної вартості експортованих товарів харчової та аграрної промисловості.

"Основна експортна продукція продовжує бути сировинною. При чому ця продукція слідує світовим екологічним трендам - зростають обсяги як виробництва, так і продажу органічної продукції. Також потрібно звернути увагу на те, що хоча наразі нашим основним експортним товаром є сировина, ми маємо значний потенціал і для продажу закордон готової продукції. Українські виробники здатні створювати товари, котрі мають високий рівень якості та конкурентоздатності на світовому ринку. Зокрема, про це свідчить зростання обсягу шоколаду, що продається закордон", - зазначили в аналітичному відділі Ради з питань експорту продовольства.
Tags: ТОП, Україна, сельхозпродукция, список, торговля, экспорт
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments