Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Супрун: Українці не розмовляли б та не розуміли російської мови, якщо б не були окуповані Москвою

Якби Україна не була окупована більшовиками, українці б не розмовляли та не розуміли російської мови. Про це у Facebook написала в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

Українці знають російську, бо були під окупацією - Супрун

"Як я навчилась розмовляти російською мовою? Ніяк. У сім’ї ми спілкувались українською. У школі – українською. У церкві – українською. Серед друзів та колег українською або англійською. На роботі – здебільшого англійською. Це норма для української діаспори в Америці. Для більшості українців в Україні таке мовне середовище – фантастика”, - зазначила Супрун.

На її переконання, “російська мова має такі потужні позиції в Україні не тому, що вона інтуїтивно зрозуміла українцям, а тому, що колись українці були окуповані режимом, який обрав собі російську за офіційну”.

“Це фундаментальний момент, який треба розуміти, щоб не називати запит на відновлення історичної справедливості черговим “мовосрачем”. Якби Україна не була окупована більшовиками - ми б зараз не розуміли російської так само, як поляки чи німці. Втім сталось інакше, і природа двомовності України – це кривава історія завоювання, репресій, геноцидів, асиміляції та дискримінації. Говорити про фейки і брехню - як інструмент гібридної війни прийнятно. Говорити про мову як криптографічний захист для перемоги в гібридній війні - розпалювати ворожнечу”, - наголосила Супрун.

На її думку, сміятись з того, що “в українській мові так мало слів-відповідників термінам у розвинених мовах на зразок англійської – прийнятно”.

“Відверто говорити, як і чому так склалось історично, – не на часі. Сміятись з росіян в Європі, коли ті сваряться з офіціантами, які не розуміють російської, - це ок. У той же час у Києві сприймати за грубість чи пихатість прохання перейти на українську - поширена реакція. Питання української мови також є питанням боротьби з дуже поширеним в Україні комплексом меншовартості. Захист української мови – це питання виключно захисту української мови і сприяння її розвитку. І все. Решта – маніпуляції”, - зазначила Супрун.

Вона висловила сподівання, що народні депутати проголосують у першому читанні законопроект 5670-д і забезпечать його прийняття.

“Це дуже допоможе у культурній війні з Росією, що триває століттями, і дасть можливість відновити історичну справедливість”, - підкреслила Супрун.

Як повідомлялося, Комітет Верховної Ради з питань культури і духовності доопрацює на засіданні в середу комітетський законопроект № 5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної» з урахуванням законодавства, яке набуло чинності після реєстрації законопроекту. Як заявив журналістам у кулуарах ВР голова комітету Микола Княжицький, доопрацьований законопроект буде наданий депутатам, і вони зможуть розглянути весь пакет законопроектів у четвер, 4 жовтня.

У парламенті зареєстровано 5 законопроектів про мову. Зокрема, 9 червня 2017 року був зареєстрований законопроект 5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної», підписи під яким поставили 76 нардепів. Законопроект підтримали віце-прем'єр-міністр Павло Розенко, віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко, міністр культури Євген Нищук, Голова Верховної Ради Андрій Парубій.
Tags: Верховна Рада, Супрун, дерусификация, законопроекты, российское наречие, русификация, советская оккупация, українська мова
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments