Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні ничегониделаеца: № 277 (огляд)

Посилання на всі частини дайджесту "Як в Україні ничегониделаеца" знаходяться тут (№№ 001-100), тут (№№ 101-200) і тут (№№ 200-передостанній)

Керований артилерійський снаряд “Квітник” позбувся російських комплектуючих


Снаряд Квітник, фото: Цензор.НЕТ

В ході третьої міжнародної виставки оборонної промисловості ADEX-2018, яка відбувається у столиці Азербайджану, ДК «Укроборонпром» презентував керований артилерійський снаряд з лазерним напівактивним самонаведенням калібру 152/155 мм «Квітник», створений ДП НВК «Прогрес» без російських комплектуючих, передає Український мілітарний портал.

На сьогодні завершені роботи із заміни російських комплектуючих у елементній базі керованого артилерійського снаряду «Квітник» на вітчизняні та західні аналоги. В результаті отриманий боєприпас отримав кращі характеристики в порівнянні з попередньою версією.

«Квітник» — це осколково-фугасний боєприпас з лазерною напівактивною головкою самонаведення (типу 9Э421), який призначений для оснащення систем ствольної артилерії калібру 152 та/або 155 мм (під стандарти НАТО). Прийнятий на озброєння Збройних сил України 6 грудня 2012 року.


Елементна база напівактивної головки самонаведення “Квітника” після заміни російських комплектуючих Фото: Сергій Згурець

«Квітник» забезпечує ураження танків, пускових ракетних установок, броньованих машин, захисних споруд (ДОТів; ДЗОТів; будівель, пристосованих для оборони тощо); самохідних та буксированих артилерійських гармат; командних, центрів керування, вузлів зв’язку; мостів та водних переправ; бойових, десантних і транспортних кораблів тощо.

Високоточний керований снаряд «Квітник» був створений з суттєво меншою вагою та характеристиками за пробиванням та ураженням противника, що дещо перевищують російські аналоги. Його лазерна напівактивна система наведення дозволяє застосовувати боєприпас не тільки проти бронетехніки, але й проти інших важливих військових об’єктів. Він може застосовуватися для наземної артилерії, наприклад, для самохідних гаубиць типу Мста-С або 2СЗМ «Акація», що суттєво скорочує час виконання бойової задачі. Здатний вражати цілі, що рухаються зі швидкістю до 10 м/с (36 км/год) з імовірністю 0,9.

Порівняння вітчизняної розробки з іншими аналогами показує, що інженерам вдалося створити потужнішу бойову частину, крім того, снаряд вийшов довжиною менше — 1200 мм замість звичних 1300 мм, під стандарт НАТО.

Дальність стрільби «Квітником» становить 20 км. При цьому його вага не перевищує 48 кг.

Австрийский фермер инвестирует $3 миллиона в агробизнес в Черкасской области

Австрийский фермер инвестирует $3 миллиона в агробизнес в Черкасской области

На Черкасщине австрийский фермер Томас Бруннер выращивает свиней без применения антибиотиков и намерен построить еще один свинокомплекс в Черкасской области. Сейчас он приобрел второй неработающий животноводческий комплекс в Каменском районе, в реконструкцию которого собирается вложить $3 млн. Об этом сообщает пресс-служба Черкасской ОГА.

По словам фермера, пока там есть только старое здание бывшего колхоза. Нужно делать ремонт и покупать оборудование. Сейчас предприниматель уже развивает комплекс в с. Томашевка, что на Уманщине, где одновременно содержится около 5 тыс. голов свиней.

"В планах на ближайшие пару лет - увеличить поголовье минимум в два раза, до 10 тыс. голов. На базе существующего свинокомплекса можем нарастить поголовье до 6,5 тыс. голов. На новом свинокомплексе также в перспективе хотим выращивать 7-8 тыс. голов свиней", – отметил Бруннер.

Параллельно фермер намерен построить убойный цех при первом свинокомплексе, что откроет перспективу производства собственной готовой продукции.

Бруннер работает на Черкасщине с 2006 года, когда вместе с семьей приобрел здесь неработающий животноводческий комплекс.

Розбудова інфраструктури: На Львівщині вперше за десятки років будують міст довжиною 181 метрУ Львівській області продовжуються роботи з реконструкції (перебудови існуючого) мостового переходу через річку Дністер на автомобільній дорозі загального користування міжнародного значення М-12 Стрий — Тернопіль — Кропивницький — Знам’янка в селі Заліски Жидачівського району, а саме: влаштування опор, буріння набивних паль на опори та їх бетонування, а також монтаж каркасів. Крім цього, проводяться земляні роботи для влаштування під’їзду до мосту, передає САД у Львівській області.

Важливо зазначити, що це перше за десятки років будівництво мостів такого масштабу у Львівській області.

Головним розпорядником коштів на проведення робіт є Державне агентство автомобільних доріг України, замовником робіт — Служба автомобільних доріг у Львівській області. Завершення будівельних робіт, за сприяння Уряду України, очікується у 2019 році.

Новый поезд "Четыре столицы" отправился в первый рейс из Киева


Из Киева в первый рейс отправился новый поезд "Четыре столицы" № 31/32 Киев-Минск-Вильнюс-Рига, брендированный обновленным логотипом "Укрзалізниці", сообщает Укринформ.

"Сегодня этот поезд является символическим, поскольку он объединил сразу четыре столицы европейских государств, брендированный обновленным логотипом и отправляется в европейские страны. Таким образом "Укрзалізниця" двигается в направлении объединения с европейским миром и не планирует останавливаться на достигнутом", - сказал Кравцов.

Он отметил, что для "Укрзалізниці" нынешний год оказался чрезвычайно важным в направлении пассажирских перевозок в европейские страны, поскольку удалось увеличить количество пассажиров, путешествующих в Европу железнодорожным транспортом, более чем в 2 раза. В первом рейсе поезд заполнен на 55%, и это достаточно высокий показатель.

Глава наблюдательного совета "Укрзалізниці", сказал, что отправление такого поезда является честью для компании, поскольку это шаг единения с нашими соседями и Европейским Союзом. Он выразил надежду, что такое железнодорожное сообщение между странами ЕС является только началом для Украины, и "Укрзалізниця", по его словам, сможет увеличить количество маршрутов в Европу.

В целом в составе нового поезда будет курсировать 10 вагонов, из которых 9 купе и 1 вагон класса люкс. При этом в 6 вагоне купе разделяются на женские и мужские.

Новый поезд № 31/32 Киев-Минск-Вильнюс-Рига будет курсировать раз в неделю. Проведение погранично-таможенных процедур на станции Киев-Пассажирский будет начинаться в 13:42, отправление поезда из столицы - в 14:07. В Ригу он будет прибывать на следующий день в 09:06. Обратно поезд будет отправляться в 11:10 и будет прибывать в Киев в 06:42. При курсировании в направлении Риги поезд будет делать остановки в 23:35 в Минске и в 04:25 в Вильнюсе. При курсировании в направлении Киева - в 15:48 в Вильнюсе и в 20:17 в Минске. Поезд также будет делать остановки на станциях Словечно, Калинковичи, Жлобин, Молодечно, Сморгонь, Гудогай, Кяна, Шяуляй и Елгава. Таможенный и паспортный контроль украинская сторона будет осуществлять на станции Киев-Пассажирский.

Новый поезд "Четыре столицы" отправился в первый рейс из Киева / Фото Юлии Овсянниковой

Стоимость проезда в новом поезде из Киева в Ригу по состоянию на 28 сентября в вагоне купе составляет 2248,41 грн, в вагоне СВ - 4487,21 грн, из Киева в Вильнюс в вагоне купе - 1662,12 грн, в вагоне СВ - 3315,18 грн, из Киева в Минск в вагоне купе - 1878,36 грн, в вагоне СВ - 3622,19 грн. Цена билета зависит от курса швейцарского франка. Приобрести проездные документы на поезд до Риги можно в международных железнодорожных кассах и через онлайн-систему.

С открытием этого маршрута отныне из Украины в страны Европы в целом курсируют 19 пар пассажирских поездов. Пассажиры имеют возможность путешествовать по железной дороге в 8 стран Евросоюза: Польшу, Словакию, Венгрию, Румынию, Болгарию, Австрию, Литву и Латвю.

Оманська компанія використовуватиме потужності Одеського припортового заводу на давальницьких умовах


Одеський припортовий завод Фото: yuzhny.in.ua

ETFX UK Group (Оман) здобула перемогу в конкурсі на використання потужностей ПАТ “Одеський припортовий завод” (ОПЗ) на давальницьких умовах, повідомив перший заступник директора ОПЗ Микола Щурик, передає Інтерфакс-Україна.

ETFX UK Group запропонувала ОПЗ оплачувати його роботу з розрахунку $34 за тонну виробленого аміаку і $46,5 за тонну виробленого карбаміду.

За словами М.Щурикова, крім переможця конкурсні пропозиції подали International V.T.I. Group Holding B.V. (США) і ТОВ “Борос”, проте їх пакети документів виявилися неповними.

Экспорт украинского ореха в этом году вырос на 83%

Экспорт украинского ореха в этом году вырос на 83% - Минагро

За семь месяцев 2018 года украинские аграрии экспортировали грецкого ореха на 67,1 млн долл., что является солидным плюсом в 83% к соответствующему периоду предыдущего года, написала на своей странице в Facebook заместитель министра по аграрной политики и продовольствию Ольга Трофимцева.

В 2017 году украинские аграрии экспортировали грецкого ореха на сумму 100,8 млн долл., что на 27,5% больше, чем в 2016 году (79,1 млн долл.).

По ее словам, больше всего продаем грецкий орех в страны Евросоюза — на 61,7 млн долл. в 2017 году, на втором месте страны Азии — на 23,2 млн долл.

Заместитель министра написала, что по данным Министерства сельского хозяйства США, Украина произведет в 2018/19 МР 132 тыс. тонн грецкого ореха - на 22% выше урожая 2017-2018 МР. Это связано с тем, что в 2017 году было высажено 1843 га ореховых садов, а уже в текущем году эта цифра превысила 2400 га. Общие площади ореховых садов в Украине на сегодня составляют более 18 тыс. га, или 8,1% от общей площади садов.

«Данный продукт имеет отличные перспективы как на внутреннем, так и на внешних рынках. Несмотря на то, что орехи являются аллергеном, они считаются неотъемлемой частью здорового питания в развитых странах. При этом лишь 7% территории нашей планеты являются пригодными для выращивания грецкого ореха, и нам повезло быть частью этих 7%», - отметила Трофимцева.

И подчеркивает, что благодаря господдержке ореховодство в Украине переходит из категории: "собрали у населения за копейки и перепродали за 3 этапа на экспорт" к быстрому развитию промышленных садов, которые могут обеспечить и качество продукта, и необходимые объемы для стабильного экспорта.Відновлення автошляхів: Роботи по ремонту автомобільної дороги Р-46 Харків-Охтирка виходять на фінішну прямуАвтомобільна дорога Р-46 Харків-Охтирка є частиною транспортного сполучення Суми-Харків, яке з’єднує два обласних центра. Транспортне направлення Суми-Харків є одним з основних у Сумській області з найбільшою інтенсивністю руху транспортних засобів, передає Служба автомобільних доріг у Сумській області.

Протяжність автомобільної дороги по Сумській області, що проходить Охтирським та В. Писарівським районами, з км 89+ 304 до км 111+429 і складає – 22, 1 км. На автодорозі розташовано 13 водопропускних труб та 2 малих моста.

Замовником робіт є Служба автомобільних доріг у Сумській області. Технологією виконання робіт передбачене підсилення дорожнього одягу основою з піщано-щебеневої суміші, обробленої цементом, 15-17 см, влаштування нижнього шару покриття з крупнозернистого асфальтобетону – 8-10 см та влаштування верхнього шару покриття з щебенево-мастикового покриття– 5 см.

Ремонтні роботи здійснюються за рахунок державного бюджету за бюджетною програмою 3111150 “Покращення стану автомобільної дороги Харків – Охтирка” у Сумській області.
До початку робіт по всій протяжності існували великі ділянки пучиноутворення, колійність, напливи, суцільні сітки тріщин та аварійна ямковість.

Роботи по влаштуванню дорожнього одягу та укріпленню узбіч вже виконані, облаштований майданчик для контролю перевезень великовагових транспортних засобів. Наразі вживаються заходи по забезпеченню безпеки дорожнього руху. Встановлюються дорожні знаки, наноситься дорожня розмітка, облаштовуються автопавільйони.

Одночасно проводиться капітальний ремонт двох мостів. За сучасними технологіями проводиться заміна малих мостів на гофротруби, що значно покращить характеристики міцності, морозостійкості та водонепроникності.

В Киеве открыли обновленный Сырецкий парк

Сирецький парк

В Шевченковском районе столицы открыли обновленный Сырецкий парк, в котором установили современные беседки, LED-освещение, видеонаблюдение, обустроили новый газон и систему полива. Об этом сообщает пресс-служба городской власти.

«Эта зона отдыха была в запущенном состоянии. Теперь она выглядит красиво, современно и люди довольны. В этом году мы запланировали обновить в столице 10 парков и скверов», - сказал голова Киева Виталий Кличко.

Вскоре, заметил он, жители микрорайона «Троещина» также будут иметь свою современную зеленую зону отдыха вдоль проспекта Шухевича.

Как отмечается, площадь Сырецкого парка - 22 гектара. Капитальный ремонт пока произвели на 4,5 гектара. В парке вымостили дорожки плиткой-ФЭМ, установили 4 беседки, современное LED-освещение, новые лавочки, урны для мусора, обустроили новый газон и систему полива. Работает здесь пункт охраны и начали работы по монтажу системы видеонаблюдения. Будет в парке впоследствии и доступ к интернету.

Для быстрого и комфортного ориентирования в парке также установили навигационные указатели и информационные тумбы.

Сирецький парк

Для детей в Сырецком парке обустроили две игровых площадки с современным покрытием, песочницу. Одна из площадок - удобная для детишек с инвалидностью.

Для активного отдыха взрослых в парке есть антивандальная спортивная площадка с тренажерами и мультифункциональная площадка для игры в волейбол и баскетбол, есть теннисные столы, отдельные шахматные зоны. В обновленной зоне отдыха появился и домик садовника, и дополнительный общественный туалет, который учитывает потребности мам с детьми и людей с инвалидностью. Планируют восстановить танцевальную площадку и обустроить поляну для медитаций.

Вдоль парка по улице Парково-Сырецкой обустроен тротуар, а также карманы для парковки автомобилей, установлено современное LED-освещение. Стоимость капитального ремонта парка - 31 млн грн.

Всего в этом году на обновление парков и скверов столичная власть выделила рекордную сумму - более 200 млн грн.

Также мэр Киева вручил сертификат на набор парковых шахмат детскому шахматному клубу "Товарищ". В клубе сегодня занимается 270 учеников. Среди воспитанников клуба - одна чемпионка Европы и 2 чемпиона Украины.

Как известно, в этом году в столице после капремонта ко дню города открыли первую очередь обновленного парка «Владимирская горка», потом - парк «Отрадный» в Соломенском районе, первую очередь парка «Победа» в Днепровском районе, сквер на Подоле возле кинотеатра «Жовтень» и вторую очередь парка «Наталка», первую очередь парка «Муромец» и скульптуру Ильи Муромца.

Нідерландська організація інвестує в українську медицинуНайближчим часом МОЗ України підпише меморандум про співпрацю з нідерландською організацією “Task Force Health Care”, через яку медичний бізнес Нідерландів отримає можливість інвестувати в українську медицину, повідомляє прес-служба МОЗ.

Заступник міністра Роман Ілик та генеральний секретар Міністерства охорони здоров’я, добробуту та спорту Нідерландів Ерік Геррітсен у рамках міжнародного конгресу “The World of Health Care” обговорили прогрес української медичної реформи, питання започаткування трансплантації в країні та долучення України до нідерландської платформи охорони здоров’я, яка співпрацює з більше ніж 30 країнами світу.

- Вражений темпами і масштабами реформ охорони здоров’я, які відбуваються в Україні. Розумію, які непрості виклики стоять перед вами і готовий зі свого боку всебічно сприяти реалізації реформ та забезпечити плідну співпрацю між нашими міністерствами, – зазначив генеральний секретар Ерік Геррітсен.

Він повідомив, що у 2020 році Уряд Нідерландів має намір системно вдосконалювати модель охорони здоров’я своєї країни, і Нідерланди вивчають українську модель трансформації охорони здоров’я, яку зараз впроваджує МОЗ України. Особливо їх цікавить наш досвід впровадження капітаційної ставки на первинній та вторинній ланці медичних послуг.

- Трансформація охорони здоров’я – це непростий, довготривалий процес, і ми постійно доопрацьовуємо та удосконалюємо напрямки нашого розвитку. Зміна моделі фінансування, створення єдиного фінансового оператора – НСЗУ, автономізація закладів охорони здоров’я – це добре підґрунтя для розширення інвестиційного потенціалу країни. А долучення до різних передових медичних світових спільнот – це інструмент залучення інвестицій у модернізацію наших лікарень, можливість зробити медичну допомогу доступнішою. Міністерство охорони здоров’я України радо долучиться до платформи “Task Force Health Care”. Ми сподіваємося, що ця платформа стане ще одним джерелом розвитку державно-приватного партнерства в українській медицині та співпраці між нашими державами, – зазначив Роман Ілик.

Task Force Health Care (TFHC) – неприбуткова громадська організація, яка представляє науковий сектор та охорону здоров’я Нідерландів. Платформа TFHC була створена у 1996 році та нині налічує понад 100 різноманітних організацій в сфері охорони здоров’я. Зокрема платформа об’єднує представників промисловості, інститутів та наукових установ, неурядових організацій, постачальників медичних послуг та уряду. Партнери TFHC забезпечують інноваційні та стабільні рішення глобальних (і місцевих) проблем охорони здоров’я та активно працюють у всьому світі.

США передали Украине два катера класса Island

США передали Украине два катера класса Island

На базе Береговой охраны вооруженных сил США в городе Балтимор состоялась церемония передачи Украине двух катеров класса Island. Церемония прошла при участии Президента Украины Петра Порошенко."Первые два катера класса" Island "станут еще одним кирпичом в укреплении военно-морского альянса между украинским и американским народами", - говорится в сообщении главы государства в Фейсбуке.

Украинцы создали приложение, которое помогает сортировать мусор

Украинцы создали приложение, которое помогает сортировать мусор

Сотрудники украинской компании MacPaw создали бесплатное приложение "Сортуй", которое призвано облегчить процесс сортировки мусора.

В нем собраны рекомендации по утилизации отходов, а также адреса доступных станций приема вторсырья, пишет AIN.ua.

Приложение облегчит жизнь как эко-начинающим, так и опытным последователям "zero-waste" ("ноль отходов") – подскажет, как и где дать вторую жизнь контейнерам из фольги, электроприборам, коробкам из-под пиццы, старой одежде.

"Это формирует правильные, здоровые привычки. В свое время было удивлением узнать, что салфетки нельзя выбрасывать в контейнер с бумагой на переработку, а якобы бумажная одноразовая посуда совсем не бумажная", – отметила PR-специалист MacPaw Юлия Петрик.Основные функции "Сортуй":

в три клика определит тип сырья;
расскажет об особенностях и условиях сортировки отдельных видов мусора;
покажет ближайшую станцию ​​сортировки и построит к ней маршрут;
предложит на выбор универсальные правила сортировки или адаптированные к требованиям станций "Киеввторресурсы" и "Украина без мусора";
сообщит об изменениях правил сортировки.

В офисе MacPaw мусор сортируют уже полтора года, пишет издание. Чтобы приучить к этому сотрудников, в компании читали лекции, писали статьи с правилами сортировки, завешивали пространство у баков плакатами и лозунгами.

Сначала создали приложение для iPad для корпоративного использования. "Увидев, насколько улучшился процесс сортировки мусора в офисе, ребята решили написать приложение, которым мог бы пользоваться каждый украинец. Так и появилось "Сортуй", – рассказали AIN.UA в MacPaw.

В Хмельницькій області ввели в експлуатацію дві сонячні електростанції26 вересня голова районної державної адміністрації Сергій Фесун та голова районної ради Михайло Яснюк взяли участь в урочистому відкритті Вишнопільської та Северинської сонячних електростанцій, повідомляє прес-служба Хмельницької ОДА.

Об’єкти побудовано та введено в експлуатацію зовнішньоекономічною асоціацією “Новосвіт” (м.Вінниця). Потужність Вишнопільської сонячної електростанції становить 1850 кВт/год., вартість проекту становить 49,5 млн.грн., створено п’ять нових робочих місць. Потужність Северинської сонячної електростанції становить 837 кВт/год., вартість проекту – 22 млн.грн., створено три робочі місця.

У 2017 році прийнято ряд законів, спрямованих на розвиток альтернативної енергетики у державі. Так, влада визначила пріоритетність альтернативної енергетики у розвитку сфери енергетики України.

Завдяки чіткій та послідовній співпраці влади району та інвесторів на Старокостянтинівщині досягнуто значних результатів із розвитку альтернативної енергетики. За останні декілька років вдалося реалізувати ряд успішних проектів у цьому напрямку.

ТОВ “РесурсЕкоЕнерго” побудовано малі ГЕС на річці Случ у селах Самчики та Губин, інвестовано понад 10,0 млн.грн. У першому півріччі вищевказаними ГЕС вироблено 570 тис. кВт/год.

Налагоджена плідна співпраця із зовнішньоекономічною асоціацією “Новосвіт”. Першим проектом підприємства на теренах Старокостянтинівського району стало будівництво у 2015 році сонячної електростанції потужністю 149,5 кВт/год. та мікро ГЕС у селі Коржівка. Протягом І півріччя 2018 року Коржівською сонячною та гідроелектростанцією вироблено 600 тис. кВт/год. електроенергії.

Процес впровадження альтернативної енергетики на Старокостянтинівщині триває. Так, надано містобудівні умови та обмеження на початок будівництва сонячної електростанції потужністю 1,9 МВт у с.Писарівка. Вартість проекту становить близько 50 млн.грн. Введення в експлуатацію заплановано до кінця поточного року.

Еженедельно выходит в прокат один украинский фильм

Об этом заявил первый заместитель председателя Госкино Сергей Неретин на заседании круглого стола в Укринформе на тему: «Стратегические направления развития института государственной помощи в производстве и распространении кинофильмов».

українське кіномистецтво

"Мы, члены Государственного агентства Украины по вопросам кино, видим полностью положительные последствия того, что больше денег стало выделяться государством на кинопроизводство. Собственно, вы также можете увидеть немало украинских премьер, только этой осенью мы насчитываем 18. Каждую неделю выходит одна украинская лента. Это согласно статистическим данным", - сказал Неретин.

Он отметил, что за все годы независимости не было такого взрыва украинских фильмов, как за последние полтора года. Неретин также указал, что гонорары причастных к созданию фильмов также «стремительно растут».

Победой назвал бум в украинском кино режиссер и продюсер Владимир Тихий. "Конечно, то, что сейчас происходит с нашим кино, и то, что мы видим в наших кинотеатрах - это победа", - отметил Тихий.

По его словам, это очень важный аргумент в полемике, которая продолжалась после приобретения Украиной независимости, - что в Украине не снимают кино потому, что у нас «нет индустрии, нет творцов, нет актеров - всего нет, поэтому мы не делаем кино, но мы делаем проекты, продукцию совместно с Россией».

Тихий добавил, что были другие проекты, но 99% из них имели российское влияние, «которое исходило из того, что Россия формировала нашу индустрию».

Британська нафтогазова компанія почала буріння нової свердловини на ЛьвівщиніCadogan Petroleum, британська нафтогазова компанія з активами в Україні, приступила до буріння нової свердловини “Вовче-2” на Бітлянській нафтогазовій площадці (Львівська обл.), повідомила компанія на сайті Лондонської фондової біржі, передає ЕнергоРеформа.

За даними Cadogan, “Вовче-2” буде свердловиною невеликої глибини, її буріння займе близько 20 днів. Об’єкт націлений на дослідження потенціалу Бітлянської площі, що є супутником старішого нафтового родовища.

У листопаді компанія розраховує також приступити до буріння свердловини “Блаж-10” глибиною 3,5 км на Монастирецькому родовищі (Львівська обл.). Бурові роботи по цьому об’єкту триватимуть близько трьох місяців.

Після закінчення обох об’єктів Cadogan зможе конвертувати ліцензії по Бітлянській площі і Монастирецькому родовищу з дослідно-промислових в промислові.

Украина в этом году увеличила экспорт молочных продуктов на $17,8 миллиона

Украина в этом году увеличила экспорт молочных продуктов на $17,8 миллиона - Минагро

Украинские производители молочных продуктов за восемь месяцев 2018 года увеличили экспорт на $17,8 миллиона по сравнению с аналогичным периодом 2017 года, заявила заместитель министра аграрной политики и продовольствия Украины по вопросам евроинтеграции Ольга Трофимцева, сообщает пресс-служба министерства.

“За январь-август 2018 года Украина экспортировала более 130 млн тонн молокопродуктов на общую сумму $228,3 млн, что больше на $17,8 млн по сравнению с аналогичным периодом прошлого года. Первое место среди экспортных позиций заняло масло, которого было экспортировано на общую сумму $92,4 млн. Второе место - сгущенное молоко на $43,7 млн, третье - казеин на $30,6 млн грн”, - прокомментировала Трофимцева.

По ее словам, Украина также экспортировала за этот период украинских сыров на сумму $20,04 млн, молочной сыворотки - на $14,1 млн, мороженого - на $11,9 млн, молока и несгущенных сливок - на $9,7 млн, кисломолочной продукции - на $5,7 млн.

Крупнейшими покупателями украинского масла стали Марокко - $21,2 млн, Турция – $13,2 млн и Нидерланды – $8,8 млн. Сыры всех видов и творог были экспортированы из Украины преимущественно на рынки Казахстана (на $9,02 млн), Молдовы ($5,2 млн), Египта ($2,6 млн).

Відсьогодні патрульна поліція почала отримувати лазерний вимірювач швидкості TruCAM для фіксації перевищення швидкості28 вересня патрульна поліція почала отримувати лазерний вимірювач швидкості TruCAM для фіксації порушень правил дорожнього руху, зокрема перевищення швидкості.

Про це повідомив фахівець з питань законодавчого забезпечення безпеки дорожнього руху та заступник голови Координаційної ради Загальнонаціонального Форуму безпеки дорожнього руху Володимир Караваєв на своїй сторінці Facebook, передає УНІАН.

- Патрульна поліція отримала на руки сертифіковані і повірені “Труками”. Крім швидкості, прилад може фіксувати факт порушення правил зупинки або стоянки в прив’язці до часу і простору! А це означає, що при наявності водія буде виписаний штраф. А при його відсутності – евакуація ТЗ на штрафмайданчик!, – зазначив він.

Разом з тим, майбутнє надходження TruCAM підтвердив директор Департаменту МВС України Артем Шевченко.

Представник МВС заявив, що патрульні почнуть використовувати TruCAM “найближчим часом”.

TruCAM — лазерний вимірювач швидкості, оснащений режимом відеофіксації. Основна відмінність приладу від «Візира» і йому подібних — він використовує не радіохвилю, а світловий промінь — лазер, який дозволяє зафіксувати перевищення швидкості конкретного автомобілю в потоці транспорту на відстані, що перевищує кілометр.

Відомості про дату, час і місце розташування (координати) автомобіля, які видає TruCAM, автоматично надходять від вбудованого в прилад GPS-приймача. Початок фіксації порушення можливий на відстані до 1200 метрів.

Продовження: Як в Україні ничегониделаеца: № 278 (огляд)

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 2966 6940
Tags: #УкраїнаЗмінюється, АПК, ОПК, Україна, бизнес, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, реформы, успехи, экономика, экспорт
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments