Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Вселенський патріархат обґрунтував рішення надати Україні автокефалію

Вселенський патріархат ніколи не передавав Київську митрополію, на основі якої виникла Українська церква, до канонічної території московського патріархату.

Вселенський патріархат обгрунтував рішення надати Україні автокефалію
Фото: EPA

Про це йдеться у 29-сторінковому документі, в якому наводяться дані з архівів, повідомляє радіо "Эхо Москвы".

В історичному дослідженні, що проводилося за підтримки освітнього фонду банку National Bank of Greece, відзначається, що право хіротонії було надане Москві "з фінансових причин", "з необхідності" і "носило тимчасовий характер".

Таким чином, Вселенський патріарх "має право і обов'язок проявляти материнську турботу про церкву України у кожному випадку, коли визнає необхідним", йдеться у документі.

Як повідомлялося, 19 квітня Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Томоса про автокефалію.

Синод Вселенського патріархату в Константинополі вже розпочав процедуру, необхідну для надання автокефалії для нової української церкви. Засідання Синоду, на якому розглядатиметься це питання, заплановане на жовтень.

У рамках підготовки до надання автокефалії православної церкви в Україні Вселенський патріархат призначив своїми екзархами у Києві архієпископа Даниїла Памфилійського із США і єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади.
Tags: Єдина Помісна Православна Церква, Вселенский Патриархат, автокефалия, архивы, каноны, православие
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment