Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

“Українське диво” як воно єЯк відомо, пророків у власній вітчизні немає. Про це було відомо ще давнім євреям. Ми навіть не замислюємося над тим, що живемо в часи, про які згодом писатимуть в усіх підручниках історії, і не лише українських, як про роки Великого зламу. Як про часи «Українського дива».

Менш ніж 4 роки нам знадобилося, аби не лише повернути, але й перевершити ВВП на душу населення, яке було за часів «міцних господарників» з Донецька: Януковича, Азарова, Клименка, Арбузова, Богатирьової…

Статистика – річ уперта. Дивимося графік. Це ВВП на душу населення з урахуванням інфляції та парітету купівельної спроможності.


Якщо рахувати від виборів восени 2014 року, коли, власне, сформувався перший уряд, що почав впровадження реформ та порятунок фінансово-економічної системи України, пройшло лише 3 роки і 9 місяців. Мізер.

Нагадаю, що «польське» диво Бальцеровича потребувало 14 років впертої роботи. «Японське диво» – 15 років. Цікаво, що до відновлення довоєнних економічних показників Японії знадобилося 5 років (з 1948 по 1952) за умови широкої економічної, фінансової та організаційної допомоги окупаційної адміністрації США.

При цьому Японія не втрачала 7% своєї території (як Україна); не витрачала коштів на війну та Збройні сили (як Україна); не втрачала і 20% промислового потенціалу (як Україна на окупованих територіях Донбасу і Криму). Але…
Але немає пророків у своїй вітчизні…

І стогнуть українці: так погано нам ще не жилося. Та невже?! Ах, ви пусічки… Ви останній кусень хліба доїдаєте? Так в піцеріях доводиться по півтори години чекати на свою піцу, а діти ходять з гаджетами по 5-8 тисяч вартістю. Ось де справжнє українське диво…

Кажете, ВВП на хліб не намажеш? Що ж. Давайте-но поглянемо на те, що міг купити українець на мінімальну зарплатню у 2013 (ще до Майдану) і зараз. Дяка Віктору Могулу за статистику:

При цьому будуються і ремонтуються дороги, мости, транспортні розв`язки. Виникають нові й нові фабрики, заводи, зернові термінали, елеватори, електростанції. Лише за останній рік в Україні побудовано більш ніж 100 нових підприємств. І це в умовах країни з нестабільною політичною ситуацією, яка воює! Кожен економіст скаже: в такі держави не інвестують. Україна – виключення.

Хтось закричить: так ви ж нічого про розмір платні за комунальні послуги не сказали! Тут – да. Правда. Не сказали. Щоб не травмувати зайвий раз психіку окремих громадян, яких називають «зрадофілами».

Бо зараз українець, який отримує мінімальну зарплатню, оформивши субсидію, платить 15% максимум від свого доходу, тобто 172 грн. Це мінімум у 2,5 рази менше, ніж платили за часів Януковича-Азарова-Клименка-Арбузова, коли ніяких субсидій не було.

Пророків у своїй вітчизна немає. Зате повно негідників, які прагнуть надурити українців, розповідаючи про суцільне «зубожіння» та «геноцид».
І повно дурнів, які вірять цим пройдисвітам.

Автор: Павло Правий, До слова

До слова: у 2014 році ані російські, ані закордонні експерти не сумнівалися у тому, що Україні не уникнути дефолту і обвалу економіки. Ось що казав з цього приводу радник президента Росії пан Глазьєв у жовтні 2014 року:

«Дефолт, с моей точки зрения, неизбежен. Удастся ли его сделать избирательным, скорее всего, нет – он будет всеобщим».

Вони досі не розуміють, як нам вдалося не лише уникнути дефолту, але й вивести економіку у фазу зростання. Так, у другому кварталі 2018 року зростання економіки України становило 3,8%. Якщо додати до цієї цифри ще 1,5%, які ми, за висновками експертів, втрачаємо на війні, то виходить, що економіка України розвивається у 2,5 рази динамічніше за економіку ЄС

Зрада…
Tags: ВВП, Україна, аналогии, ликбез, развитие, реформы, рост экономики, сравнение
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments