Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Порошенко в ООН закликав зупинити агресію РФ і окупацію Азову та прийняти декларацію про Голодомор

Порошенко в ООН: Агресія РФ є повсякденною реальністю для українців

Українці гинуть на передовій збройної агресії РФ та страждають від штучних екологічних катастроф, захищаючи не тільки рідну землю, але і світ від нових імперіалістичних зазіхань Росії.

Про це заявив, виступаючи в середу в сесійній залі Генасамблеї ООН Президент України Петро Порошенко, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Москва робить українських дітей сиротами, катує наших патріотів у своїх в'язницях. Понад 1,5 мільйона людей стали внутрішньо переміщеними особами", - підкреслив український лідер.

Він наголосив, що Росія постійно примножує людську трагедію, яка останнім часом отримала новий вимір – екологічний.

"Вона отруює українську землю і створює екологічні катастрофи – не лише в окупованому Криму, але й на Донбасі", - звернув увагу Президент.

За його словами, агресія РФ є повсякденною реальністю для українців уже впродовж чотирьох років, що призвело до тисяч смертей, руйнування, переміщення та людських страждань.

"Україна ухвалила суверенне рішення про власний шлях до вільного світу, заснованого на демократичних цінностях та правилах. Росія карає Україну за це, вбиває, руйнує будинки. Вона бреше у промисловому масштабі", - заявив Порошенко.

Порошенко закликав ООН зупинити спроби РФ окупувати Азовське море
Фото: Святослав Цеголко

Як підкреслив Президент, Москва удає, що Україна, як і Грузія, самі напали на себе. "Чи знаємо ми, який наступний сусід Росії "нападе на себе"? Чи буде світ й далі перебувати в стані "зручного заціпеніння", сподіваючись, що "наступним буду не я"?- підкреслив глава Української держави.

"Ми захищаємо українську землю та наш вільний вибір, ми протистоїмо відроджуваній неоімперіалістичній державі, яка хоче поділити світ наново, - і таким чином ми захищаємо Вільний світ", - заявив він.

У цьому зв'язку Порошенко підкреслив, що ООН не повинна мовчати, коли цінності та принципи, закріплені її Статутом та принципами міжнародного права, порушуються країною, що має право вето. "Це не просто виклик, це наш шанс зробити ООН корисною для всіх людей і реалізувати таким чином девіз цієї сесії Генасамблеї", - підсумував Президент України.

Росія продовжує всій агресивний наступ, застосовуючи для цього бойову хімічну зброю, інструменти гібридної війни, окупацію сухопутних територій сусідніх держав, і тепер – акваторії Азовського моря.

На це звернув увагу держав-членів ООН Президент України Петро Порошенко.

"Відсутність відповідного покарання (за злочинні вчинки – ред.) призводить до того, що після Грузії настала черга України, після Литвиненко – Скрипалів, після Аллепо – Ідлібу. Кремль не має наміру зупинятися на цьому. Після окупації Криму, його мішенню сьогодні є окупація Азовського моря", - наголосив український лідер.

Він підкреслив, що, незаконно побудувавши міст через Керченську протоку, РФ почала систематично порушувати свободу міжнародної навігації через Керченську протоку як для українських, так і для іноземних суден.

"Такі грубі порушення мають бути припинені як незаконні, у тому числі в рамках Конвенції ООН з морського права. Вони мають отримати рішучу відповідь, включаючи посилення санкційної політики та інші цілеспрямовані заходи", - заявив Президент України.

Він зауважив, що для створення мирного, справедливого і сталого суспільства потрібно захищати Статут ООН, підтримувати його норми та принципи, вдаватися до рішучих заходів щодо відновлення справедливості.

Місія ООН має посприяти миру на Донбасі, а не заморозити конфлікт - Президент

Президент України звернувся до Організації Об'єднаних Націй із закликом вшанувати декларацією пам'ять про велику трагедію українського народу – штучний Голодомор, який вчинив сталінський режим у 1932-33 роках.

З такою заявою він виступив в сесійній залі Генеральної Асамблеї ООН.

"У листопаді цього року ми вшановуватимемо 85-ті роковини одного з найбільш страшних злочинів ХХ століття – Голодомору або масової смерті від голоду, штучно організованого в Україні сталінським режимом",- наголосив президент.

Він нагадав, що ця трагедія позбавила життя багатьох мільйонів українців.

"У цьому зв’язку хотів би поновити свій заклик до Генасамблеї вшанувати одну з найбільших трагедій в історії людства шляхом прийняття відповідної декларації", - заявив він.

Водночас, глава держави підкреслив, що Україна вітає ініціативи ООН, спрямовані на подолання голоду у світі.

"Сьогодні, в умовах, коли майже 850 млн. людей недоїдають, моя держава не може стояти осторонь та готова запропонувати допомогу для вирішення питань продовольчої безпеки у світі", - наголосив президент.

Україна, як ніхто інший, знає ціну цій трагедії, підкреслив Петро Порошенко.


Tags: Азовське море, ГА ООН, Голодомор, Порошенко, выступление, морское право, оккупация, преступления России, призывы, российская военщина, русская агрессия в Украине, русские оккупанты
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment