Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

На Вінниччині перепоховають останки 19 вояків УНР

На Вінниччині у п’ятницю в селі Кукавка Могилів-Подільського району перепоховають останки 19 воїнів Другої волинської дивізії Армії УНР.

На Вінниччині перепоховають останки 19 вояків УНР

Про це Укрінформу повідомила завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Могилів-Подільської РДА Тетяна Чувашова.

«Могилу з 19 тілами було знайдено у полі між селами Кукавка і Тарасівка ще в листопаді минулого року. Як стверджують фахівці меморіально-пошукового підприємства «Доля» із Львівщини, це – масове поховання воїнів 2-ї Волинської дивізії Армії УНР, які загинули від рук більшовиків. У п’ятницю вшануємо пам’ять цих людей і перепоховаємо на території Кукавської сільської ради», - повідомила Чувашова.

За її словами, загиблих вояків армії УНР вшанують поминальною церемонією. Участь в урочистостях візьмуть представники сільських громад, установ та організацій, громадські активісти та всі бажаючі віддати шану воякам за свободу.

Згідно з даними, у могилі, знайденій в листопаді 2017 року, юнаки з Кукавської волості Могилів-Подільського повіту Подільської губернії. Їх було мобілізовано до запасових бригад армії УНР, котрі було розбито 8-9 листопада 1920 року. Усіх бійців жорстоко стратили більшовики. Майже сто років єдиним нагадуванням про ту страшну подію був пам’ятний хрест на могилі воїнів.
Tags: Вінниччина, УНР, вшанування, герої України, могили, память, похороны, українське військо
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment