Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Тут є одна перемога, яка пройшла якось непомічено.


Минулого року КБ «Луч» хвалилось пусками модернізованих ракет старого радянського комплексу С-125 у якійсь неназваній країні. Ну, трішки пораділи пускам, почитали ТТХ цієї, як здавалось, майбутньої модернізації.. Пораділи, що розробка ведеться і вже дійшло до пари пусків. Та й усе.

А сьогодні така собі Діана Михайлова, проросійський військовий оглядач, навела дані міністерства оборони Ефіопії з переліком того, що було ВЖЕ поставлено туди з України минулого року! Якщо коротко, то повний комплект обладнання для наземної частини ЗРК та 14 (чотирнадцять!), а не пара-трійка дослідних зразків нових головок самонаведення ракет, як це випливало з інформації, яку поширив «Луч»!

А це значить,що налагоджено серійне виробництво! А серію, навіть маленьку, випускають тоді, коли впевнені в тому, що всі вироби будуть діяти штатно і не треба буде вносити зміни до ГСН у процесі випробування!

Якщо коротко, то тепер модернізований ЗРК С-125 може вражати цілі не на 25 км дальності, а на 40. І обстрілювати не одну ціль двома ракетами одночасно, а на 4 цілі направляти одночасно 8 ракет! Це означає, що модернізований зенітно-ракетний комплекс за своїми характеристиками стає за потужністю між ЗРК «Бук» і С-300ПТ!


Рисунок ракети 5В27Д (вверху) і модернізованої ракети 5В27Д-М2 (внизу). Показано елементи, які знімаються, і які додаються.

Отже, успіх цієї модернізації підтверджено! І це значить:

1. можемо очікувати повернення ЗРК С-125 зі зберігання на службу до ЗСУ (це суттєве і дешеве підсилення ППО України!)
2. така суттєва модернізація говорить про те, що від розробки нового українського ЗРК середньої дальності нас відділяють не 7-10 років, як до сьогодні виглядало (бо це дуже важка й витратна справа), а всього 2-3!

Особливо потішила реакція вати на їхніх мілітарних ресурсах: якщо раніше кожна нова наша розробка викликала в них насмішки, то, зараз сміх різко припинився: стало різко зрозуміло, що після успіху «Вільхи», модернізації С-125 наші інші військові розробки «Богдана», «Нептун», «Грім-2» так само буде успішно розроблено і дуже й дуже скоро!

P.S. Між іншим, сьогодні спустили на воду вже другий катер «Кентавр». Але, спуски на воду бойових катерів уже стали буденністю. А інформація про скору закладку нових «Кентаврів» і ракетних «Ланей» — це рядова подія.

Ну, то таке, насолоджуйтесь коментарями вати! «Іскандери» поступово перестають сміятись!Олександр Таранишин
Tags: ЗРК, ЗСУ, КБ "Луч", ватники, оружие, перемоги, ракетостроение, ракеты, реакция
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments