Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Патріарх Варфоломій: Українська церква отримає автокефалію, бо це її право

Вселенський патріарх Варфоломій заявив у неділю, що він не змінить своєї позиції щодо підтримки надання автокефалії Українській православній церкві. Про це з посиланням на грецьке видання Ekathimerini повідомляє DW.

Порошенко: Для нас дуже важлива підтримка Константинопольської Церкви-Матері

Під час літургії у церкві святого Фоки в Стамбулі патріарх проголосив, що Україна отримає автокефалію, бо це її право. Згадуючи у своїй промові останні випадки надання автокефалії Чеській і Словацькій православним церквам, патріарх зазначив, що "зараз настала черга України отримати автокефалію". "Це відбудеться, бо це її (української церкви - ред.) право", - наголосив патріарх Варфоломій.

Патріарх також зазначив, що це виключне право Вселенського патріархату надавати автокефалію усім новим православним церквам, починаючи з Росії в XVI столітті.

Стосовно ж критики з боку Росії через українську автокефалію патріарх Варфоломій заявив: "Ми не боїмося погроз".

Константинопольська патріархія може розглянути "українське питання" у вересні

Як повідомлялося, 19 квітня депутати Верховної Ради України підтримали звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Томоса про автокефалію. Цю ідею вже довгий час підтримує керівництво Української православної церкви (Київського патріархату) й Української автокефальної православної церкви (УАПЦ).

Синод Вселенського патріархату в Константинополі уже розпочав процедуру, необхідну для надання автокефалії для нової української церкви. Засідання Синоду, на якому розглядатимуть це питання, заплановано на жовтень.

Нещодавно в рамках підготовки до надання автокефалії православній церкві в Україні Вселенський патріархат призначив своїми екзархами в Києві архієпископа Данила Памфілійського зі США та єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади.
Tags: Єдина Помісна Православна Церква, Варфоломей, Вселенский Патриархат, Томос, автокефалия
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments