Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Реальний ВВП України у ІІ кварталі зростав швидше за очікування Нацбанку

Валовий внутрішній продукт України у другому кварталі 2018 року зріс на 3,8% у річному вимірі проти очікуваних НБУ 3,2%, опублікованих в Інфляційному звіті за липень 2018 року.Про це йдеться в коментарі Національного банку України щодо зміни реального ВВП у ІІ кварталі 2018 року, повідомляється на сайті регулятора.

«Українська економіка пришвидшила зростання з 3,1% у І кварталі до 3,8% у ІІ кварталі 2018 року у річному вимірі. Порівняно з попереднім кварталом зростання ВВП становило 1,0% сезонно-скориговано. Про це свідчать розгорнуті показники ВВП за IІ квартал 2018 року, опубліковані Державною службою статистики України», - йдеться в коментарі.

Зазначається, що фактичні темпи зростання реального ВВП у ІІ кварталі 2018 року були вищими за очікування Національного банку, опубліковані в Інфляційному звіті за липень 2018 року (3,2% р/р). Відмінність між прогнозом Національного банку та фактичним показником пояснюється, насамперед, раннім стартом збору врожаю цього року. За вирахуванням цього чинника динаміка реального ВВП у цілому відповідала очікуванням Національного банку.

У Нацбанку наголошують, що загалом основним рушієм зростання реального ВВП очікувано залишається внутрішній попит, насамперед споживчий.

За даними НБУ, споживчий попит продовжував впевнено посилюватися. По-перше, суттєве зростання споживання продемонстрував сектор державного управління (на 11,0% р/р порівняно зі зниженням на 1,4% р/р у попередньому кварталі). Це зумовлено істотними вищими видатками на субсидії населенню на оплату послуг ЖКГ через нижчу температуру та довший опалювальний сезон цього року порівняно з минулим.

По-друге, продовжує збільшуватися приватне споживання домогосподарств. За підсумками ІІ кварталу українці наростили споживчі витрати на 4,2% р/р внаслідок зростання реальної заробітної плати, грошових переказів в Україну та пенсій (зокрема через підвищення пенсійних виплат військовослужбовцям), а також поліпшення споживчих настроїв населення.

“Збереження високих темпів зростання споживчого попиту зумовило прискорення зростання ВДВ (валової доданої вартості) більшості секторів послуг, зокрема транспорту, охорони здоров'я, мистецтва, спорту, розваг та відпочинку”, - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, відповідно до опублікованого у липні 2018 року макроекономічного прогнозу, Національний банк очікує, що у поточному році зростання реального ВВП пришвидшиться до 3,4%. Оновлений макроекономічний прогноз буде оголошено під час чергового прес-брифінгу з питань монетарної політики 25 жовтня 2018 року та опубліковано в Інфляційному звіті 1 листопада 2018 року.
Tags: ВВП, НацБанк, Україна, перемоги, прогресс, развитие, рост экономики, успехи
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments