Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Порошенко про "канцлеризм рейхстагу" Тимошенко: Треба грати за правилами, а не з правилами

Президент Петро Порошенко виступає проти конституційних змін у політичній системі України напередодні виборів і заявив, що минулого року відхилив подібні численні пропозиції.

Треба грати за правилами, а не з правилами - Порошенко прокоментував ідею Тимошенко

Про це він розповів, виступаючи у Верховній Раді зі щорічним посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України, повідомляє Укрінформ.

"Минулого року я відхилив численні пропозиції щодо конституційних змін у політичній системі. Вважаю, що перед виборами такі маневри не відповідають європейській політичній культурі, яка вчить нас грати за правилами, а не з правилами", - сказав Президент.

Водночас він зауважив, що з інтересом стежить за суспільною дискусією щодо подібних пропозицій. При цьому Порошенко запевнив, що вважає категорично неприйнятними ті пропозиції, які, за його словами, просувають "явно недемократичні моделі".

"Хтось відверто адвокатує "освічений авторитаризм", а хтось камуфлює його в "парламентаризм канцлерського типу". Тільки якщо вчитатися у зміст, а не в заголовок, там у канцлера повноважень більше, ніж у кайзера, а в "рейхстагу", по суті, створюється однопартійна система. Режим одноосібної влади ні до чого доброго Україну на привів, і це урок, який треба запам’ятати всім", - підкреслив глава держави.

У цьому контексті він наголосив, що європейська стратегія диктує Україні алгоритм розвитку політичної системи як парламентсько-президентської представницької демократії, коли в країні потрібен президент і верховний головнокомандувач для організації ефективного захисту країни.

Як повідомлялося, 24 серпня голова прокремлівської партії ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко під час презентації концепції "нової" Конституції України заявила, що парламентська форма правління із канцлером на чолі уряду є найкращою формою для України. Таке саме багато років тому пропонував Медведчук з подачі Путіна.Зі свого боку, екс-міністр оборони, який розікрав українське військо, зробив ЗСУ найбіднішими у світі, лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко в інтерв'ю "РБК-Україна" заявив що в ситуації, що склалася в Україні, необхідно встановити режим "освіченого авторитаризму". За його словами, історія показує, що з глибокої кризи в стійкий режим, з твердою економікою і твердою демократією, можна вийти лише шляхом авторитарного управління.
Tags: Порошенко, Тимошенко, авторитаризм, выступление, демократия, кандидаты, кремлевские технологии, ответ
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments