Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Курс України на НАТО і ЄС: Рада направила до КС зміни до Конституції 321 голосами!

Рада включила до порядку денного сесії президентський законопроект про зміни до Конституції щодо закріплення курсу України на вступ до НАТО і ЄС, а також направила його до Конституційного Суду для отримання висновку.

Рада направила до КС зміни до Конституції щодо курсу України на НАТО і ЄС

За ухвалення в цілому проекту постанови №9037/П "Про включення до порядку денного дев'ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору) і про його направлення до Конституційного Суду України" проголосував 321 народний депутат, повідомляє Укрінформ.

"Рішення прийнято. Постанова прийнята в цілому", - сказав Голова ВР Андрій Парубій.

Законопроектом, зокрема, пропонується внести зміни до Конституції й віднести до повноважень Верховної Ради визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.

"Вказана законодавча ініціатива запропонована, виходячи з кількох важливих питань. По-перше, російська збройна агресія спричинила докорінні зміни в безпековому середовищі України, що зумовило необхідність чіткого закріплення в Основному законі держави невідворотності цивілізаційного вибору України, уособленням якого є європейська та євроатлантична інтерграція України. По-друге, переважна більшість українського суспільства підтримує курс на повновправне членство України в ЄС і НАТО, усвідомлюючи, що це є ключовою гарантією розбудови демократичної правової держави та забезпечення її безпеки. По-третє, європейська та євроатлантична інтеграція чітко відповідає національним інтересам України", - пояснила представник Президента у ВР Ірина Луценко, презентуючи законопроект.

Окрім того, за її словами, запропоновані зміни мають не лише перебачити в Основному законі відповідний напрямок розвиток України, а й закріпити головні досягнення Революції гідності.

Народний депутат уточнила, що для реалізації відповідної мети проектом закону №9037 пропонується внести зміни до Конституції, якими передбачається доповнити Преамбулу положеннями щодо підтвердження європейської ідентичності українського народу та невідворотності європейського та євроатлантичного курсу України. Водночас передбачається, що до повноважень Верховної Ради належатиме і реалізація стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору. Президент при цьому виступатиме гарантом реалізації цього курсу, а Кабінет міністрів забезпечуватиме його реалізацію.

Водночас пропонується скасувати у Перехідних положеннях Конституції норму щодо можливості використання наявних військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань на умовах оренди та в порядку, визначеному міжнародними договорами України, що ратифіковані парламентом.

"Таким чином, внесення відповідних змін сприятиме реалізації європейського та євроатлантичного вибору України через розширене та поглиблене співробітництво України з ЄС та НАТО аж до набуття повноправного членства, зміцненню національної безпеки, забезпеченню захисту суверенітету і територіальної цілісності нашої держави", - підкреслила Луценко.

Проект закону визначено Президентом як невідкладний.

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко 3 вересня зареєстрував у Верховній Раді проект закону № 9037 "Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)".

18 вересня профільний Комітет ВР з питань правової політики та правосуддя рекомендував парламенту включити до порядку денного сесії цей законопроект та направити його до Конституційного суду України для отримання висновку. Водночас 19 вересня комітет у закордонних справах не повністю підтримав документ, рекомендувавши створити тимчасову спеціальну комісію для його доопрацювання перед направленням до КС.

Конституційний Суд у своєму висновку має визначити, чи не суперечать запропоновані зміни чинним статтям 157 і 158 Основного закону. Так, стаття 157 передбачає, що Конституція не може бути змінена, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина або якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України. З іншого боку, статтею 158 визначено, що законопроект про внесення змін до Конституції України, який розглядався Верховною Радою і закон не був прийнятий, може бути поданий до ВР не раніше, ніж через рік з дня прийняття рішення щодо цього законопроекту. Водночас парламент протягом строку своїх повноважень не може двiчi змiнювати однi й тi самi положення Конституцiї.
Tags: Верховна Рада, Евросоюз, Конституционный суд, Конституция, НАТО, Порошенко, голосование, евроинтеграция, законопроекты, членство
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment