Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

На Сумщині сьогодні розпочнеться фестиваль "Кролевецькі рушники". Добраніч, українці!У Сумській області з 20 до 23 вересня триватиме 23-й Міжнародний літературно-мистецький фестиваль "Кролевецькі рушники".

Про це розповіла начальник відділу культури Кролевецької райдержадміністрації Наталія Сіра, повідомляє Укрінформ.

"Фестиваль, передусім, має на меті розвиток всіх видів і жанрів народної творчості, збагачення національної культурної спадщини кращими творами аматорського і професійного мистецтва, популяризацію традиційних виробів художнього ткацтва Кролевеччини. Впродовж чотирьох днів на жителів Кролевеччини та численних гостей чекає цікава, колоритно-насичена програма, зустріч з відомими земляками, самобутніми майстрами, шанувальниками кролевецьких дивоцвітів, як знаними, так і молодими митцями. Зазвичай столиця рушників – Кролевець – очікує прибуття делегацій з зарубіжжя", – поінформувала Сіра.

За її словами, значна частина фестивального часу буде приділена популяризуванню кролевецького рушника. В межах фестивалю відбудеться мистецький форум майстрів України та зарубіжних держав з обміном досвідом та майстер-класами з ручного переборного ткацтва, а також презентація книги "Кролевецьке ткацтво".

На Сумщині готуються до фестивалю кролевецьких рушників

Церемонія відкриття фестивалю відбудеться в п'ятницю, 21 вересня, на території музею кролевецького ткацтва. Наступного дня тут буде організовано ярмарку ремесел, виставки ужиткового мистецтва, працюватимуть майстер-класи юних та досвідчених майстрів. А сільські громади в своїх "куренях" представлять найкращі зразки національної кухні.

Крім того, юні художники – учні дитячої школи мистецтв – і всі охочі візьмуть участь у колективному створенні мальованого кролевецького рушника.

Фото: sorada.gov.ua

"Протягом фестивальних днів в музеї кролевецького ткацтва працюватимуть виставки тканого рушника, виставка робіт фотомайстрів та виробів декоративно-ужиткового мистецтва. В районному будинку культури буде оформлено "мистецький вернісаж" – виставку картин художників-земляків. В закладах освіти та культури відбудуться творчі зустрічі з літераторами-земляками, презентації їхніх творчих доробків", - зазначила Наталія Сіра.

Суботнього вечора кролевчан чекає концертна програма на площі Миру, а в неділю – традиційний гала-концерт в залі районного будинку культури.
***************************
7 цікавинок про кролевецький рушникКролевецькі ткані рушники вважаються візитівкою Сумщини. Іще з часу заснування міста Кролевець (1601 рік) серед населення особливого поширення набув промисел ткацтва рушників, які були одухотворені відображенням місцевої природи, що втілювалося у незрівнянні декоровані композиції, пише Миколаївський обласний центр народної творчості. Кролевецькі рушники легко розпізнати: на білому тлі рушника червоніють геометричні візерунки та орнаменти. У 2013 році цей елемент внесено в Національний реєстр нематеріальної культурної спадщини України. Чим же цікавий тканий рушник із Кролевця?

1. Вік рушника дуже поважний, відлік існування починається майже чотири століття тому.
2. Його можуть робити як жінки, так і чоловіки.
3. Із середини ХІХ століття кролевецькі рушники починають цінуватися в усій країні, а в 1914 році їх презентують на Всесвітній виставці в Берліні.
4. У 1936 році в Парижі на Міжнародній виставці український виріб вперше отримує золоту медаль. Ним прикрашають інтер’єр королівських палаців деяких європейських держав.
5. Сучасні модельєри стилізують кролевецькими візерунками свої колекції. Так, наприклад, на конкурсі краси «Міс Всесвіт — 2006» у Малайзії продемонстровано оригінальний костюм із колекції «Кролевецька Берегиня».
6. У музеї м. Кролевець зберігаються понад 700 зразків місцевого ткацтва, з яких переважна більшість — рушники.
7. У грудні 2017 року наша землячка Тeтяна Базилевська-Барташевич, заслужений майстер народної творчості, член творчого об’єднання «Прибужжя» в свою персональну виставку включила колекцію кролевецьких рушників «Квітуча веселка», на яких поєднала рослинні візерунки древніх оберегів із палітрою усіх кольорів веселки.Споконвічні традиції ткацтва рушників на Сумщині зберігаються й примножуються сучасними поколіннями. Незвичайна колористика й нетрадиційний орнамент є визначальною рисою кролевецьких витворів. Саме завдяки цьому вони є унікальними, самобутніми й цінуються в усьому світі.
Tags: Сумщина, мастера, мистецтво, народні промисли, рукоделие, рушники, спадщина, традиции, українська культура, фестивалі, этностиль
Subscribe

 • Одесити про Зеленського

  Їхав з Привозу 12 трамваєм, хвилин 15 слухав дискусію одеситок 50-80 років (розмовляли 6 жінок, у кожній кожна теза в яблучко). Передаю мовою…

 • Моніка лягли і просють..

  РашаЗМІ з посиланням на якусь мендель у Зеленського повідомляють про нібито готовність Києва до переговорів з агресором щодо ситуації на Донбасі. Це…

 • Зрадники-капітулянти

  Давай, заспокоюй окупантів, путінське буратіно, адіннарот же😡 В Офісі Зеленського заявили, що не стануть нікого виселяти з деокупованого Криму.…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments