Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

У Раді назвали міністрів, які "доклали руку" до розвалу армії. Гриценко, суші сухарі!

Міноборони за часів керівництва Анатолія Гриценка упродовж 2005-2007 років продало 200 танків, 145 бойових машин піхоти та десятки одиниць засобів протиповітряної оборони.
2

Про це заявив голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради для розслідування розкрадань у Збройних силах України протягом 2004-2017 років, народний депутат від БПП Іван Вінник 17 вересня під час засідання ТСК, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У нас є перелік міністрів оборони, кожен із яких вніс свою посильну лепту в руйнування системи Збройних сил України. Ми починаємо з періоду 04.02.2005 року - це міністр вже після Помаранчевого майдану за президента Ющенка - Гриценко Анатолій Степанович. Він працював за декількох урядів - Тимошенко, Єханурова і Януковича, тобто фаховий міністр оборони. Найбільш звитяжні вчинки - це реалізація щонайменше 200 танків, 145 БМП, десятки одиниць засобів протиповітряної оборони. Загалом майна реалізовано на 1,3 млрд грн - це в цінах 2005 року, а фактично не 2005 року, бо ми розуміємо, що це ціни Радянського союзу, тому що балансова вартість військового майна не індексувалася з 1991 року. Тобто, ви можете уявити, скільки там коштував танк - копійки», - зазначив Вінник.При цьому він уточнив, бойові машини піхоти реалізовувалися за ціною 8-9 тис. дол. за одиницю, а танки - 40 дол. за одиницю.

«Його справу продовжив Єхануров - міністр оборони у період з 2007 по 2009 роки. До речі, він відзначився найбільшою кількістю проданих вертольотів - 57. Він розпочав роботу з руйнування структури Збройних сил України, системи військового командування», – додав голова комісії.

За часів роботи колишнього міністра оборони Михайла Єжеля, за даними ТСК, було повністю зруйновано системи об'єднаних оперативних командувань України, розформовані військові корпуси, які мали би захищати державу з північно-східного напрямку.

1

«Справу закінчували російські міністри оборони. Я не випадково назвав «російські», тому що, я так розумію, Саламатін і Лєбєдєв мали російське громадянство. Як вони потрапили на посаду міністра оборони України - це вже інше питання», - зазначив Вінник.

Водночас він поінформував, що також буде перевірена діяльність міністрів оборони, які працювали після 2014 року, а узагальнений звіт ТСК представить у парламенті 6 грудня.

4

«До Дня Збройних сил України ми зобов'язані затвердити звіт і 6 грудня 2018 року, в четвер, на пленарному засіданні цей звіт Верховна Рада має заслухати», - сказав Вінник.

Як повідомлялось, Верховна Рада 7 червня утворила тимчасову слідчу комісію для проведення розслідування відомостей щодо фактів розкрадання в Збройних силах України та підриву обороноздатності держави у період з 2004 по 2017 роки.
Tags: Єхануров, Верховна Рада, Гриценко, ЗСУ, Минобороны, антидержавна діяльність, вертолеты, военная техника, имущество, комиссии, министры, продажа, распил, следствие, танки
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments