Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Анафему московских бесов храмостроителю, гетману И. Мазепе Вселенский Патриархат назвал неканоничной

П’ять копійок: Напомню, что московские попы оккупировали Киево-Печерскую лавру, большинство церквей и браму которой строил за свои деньги гетьман Иван Мазепа. И они, эти бесы, шлют ему анафему. Такова суть московитов. Пора гнать из Лавры неканонический МП, раскольников.

КОНСТАНТИНОПОЛЬСЬКИЙ ПАТРІАРХАТ ЗАЯВИВ ПРО НЕВИЗНАННЯ АНАФЕМИ ІВАНА МАЗЕПИВселенський патріархат не визнавав канонічною анафему, яка була накладена на українського гетьмана Івана Мазепу Російською православною церквою.
Про заявив представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков у Женеві архієпископ Тельміський Іов (Геча).
За його словами, вона була накладена на гетьмана з політичних мотивів.

"Не дивлячись на накладення Російською Церквою на гетьмана Мазепу неканонічної анафеми, представники Вселенського патріархату її не визнавали, адже вона була накладена з політичних мотивів, як засіб політично-ідеологічних репресій і не мала жодних віросповідних, богословських чи канонічних причин", - сказав він.
Архієпископ Іов пояснив, що після першого зруйнування російськими військами Запорозької Січі в 1709 році українське козацтво, яке перейшло під протекторат кримського хана, повернулось під юрисдикцію Константинопольського патріархату, і Мазепа разом із Пилипом Орликом були одними з перших, хто це зробив.

"На еміграції в м. Бендери Іван Мазепа вільно сповідався у православних священиків Вселенського патріархату. Саме вони напутствували його на смертному одрі і відпустили від гріхів, а потім і відспівували. Його тіло було покладене в православній церкві містечка Варниці, яка перебувала у юрисдикції Вселенського патріархату, а згодом його перепоховали у місті Галац на Дунаї, де в центральному соборі Свято-Георгієвського монастиря місцевий митрополит відслужив заупокійну службу за спочилим гетьманом. Цей митрополит був ієрархом Вселенського патріархату. Отже, можемо говорити, що Іван Мазепа помер як вірний Матері-Церкви, Вселенського патріархату!", - наголосив ієрарх Вселенського патріархату, передає Прямий.


Tags: Вселенский Патриархат, Мазепа, анафема, геть попів МП, гетьмани, каноны, московские попы, нелегитимность
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments