Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Приємно вражений українською мовою екзархів Вселенського патріархату на зустрічі з Порошенком

П’ять копійок: Сьогодні на «Прямому» дивився наживо зустріч президента з посланниками Вселенського Патріарха Варфоломія. Спочатку говорив Петро Олексійович і я відразу подумав: а міг би президент розмовляти і англійською, бо посли Константинополя з США і Канади. Але коли почув відповідь священиків українською – я приємно здивувався! Так це ж наші люди! Наші люди є повсюди! Тепер розумію розпач гундяєвських бісів і особисто Онуфрія, який перебуває у ступорі від послів Варфоломія.

“Посли" Вселенського патріарха готові до діалогу з релігійними організаціями в Україні

Президент Петро Порошенко провів зустріч із екзархами Вселенського патріархату архієпископом Даниїлом Памфлійським зі США та єпископом Іларіоном Едмонтонським з Канади.

Екзархи Вселенського патріархату прибули до української столиці у рамках підготовки до надання автокефалії православній церкві в Україні.

Процес надання автокефалії Українській православній церкві уже вийшов на фінішну пряму, - заявив президент П. Порошенко під час зустрічі із екзархами Вселенського патріархату.

“Українці сотні років молилися за те, щоб мати Українську помісну православну церкву. І взори українців були спрямовані до Матері-Церкви і Константинополя. Мені приємно, що Господь почув наші молитви і приємно, що ми спільно, особливо за останні три роки пройшли цей шлях, і в рамках цього шляху зараз вже можемо казати, що вийшли на фінішну пряму”, - сказав Президент.

Порошенко також подякував Вселенському патріархові Варфоломію “за мужність і мудрість”, які були ним продемонстровані у зв’язку з призначенням екзархів в Україну.

У свою чергу архієпископ Даниїл Памфлійський зауважив, що він з єпископом Іларіоном приїхали нині до Києва як представники Вселенського патріарха Варфоломія і одночасно священного Синоду Вселенської патріархії для того, щоб “продовжити працю над уже вирішеним питанням, що початок процесу надання автокефалії Українській православній церкві розпочався”.

“Ви чітко підмітили - ми є на прямій, котра іде до фінішної лінії”, - звернувся архієпископом до глави Української держави.

“Ми приїхали сюди (у Київ - ред.) не для того, щоб розділити українське православ’я, а навпаки, зробити ще більше кроків для того, щоб принести всім бажане єднання для Української православної церкви. Ми готові до чіткої співпраці з УПЦ Київського патріархату, звісно, готові до діалогу і доброї співпраці з Українською православною церквою в лоні Російської православної церкви, а також з Українською автокефальною православною церквою”, - сказав архієпископ Даниїл.

Він також запевнив, що з єпископом Іларіоном не мають “жодних пересторог”, щоб зустрітися із представниками різних релігійних організацій, почути їхню думку і конструктивно з ними співпрацювати.

Крім того, архієпископ додав, що плануються також зустрічі і з представниками органів влади.

“Далі перед нами багато роботи. Ми розпочнемо нашу місію якомога швидше, уже призначили кілька зустрічей із різними представниками релігійних організацій в Україні. Приступаємо до співпраці”, - додав архієпископ Даниїл.


Tags: Вселенский Патриархат, Порошенко, Томос, автокефалия, визиты, встречи, послы, священники, українська мова
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments