Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

На Одещині відкрили меморіал воїнам Армії УНР (фото)


Урочисте відкриття військового меморіалу на честь звитяжного подвигу воїнів Армії Української Народної Республіки в 1919-20 роках відбулось на одній із площ міста Ананьїв Одеської області.

У центрі меморіалу, спорудженого на пожертви, височить на білій колоні багатократно збільшений орден УНР "Залізний хрест", яким відзначали вояків - учасників Зимового походу 1919-20 років, повідомляє Укрінформ.

"Це перший військовий меморіальний комплекс на Одещині, яким увінчано звитягу учасників Зимового походу військ УНР під командуванням генерал-полковника Михайла Омеляновича-Павленка тилами білих та червоних військ на початку 1920 року. У результаті переможних боїв, що тут відбулися 16-19 квітня, російські більшовицькі війська змушені були панічно втікати з Ананьєва та навколишніх населених пунктів. Чотириденні бої прославили Одещину як місце перемоги української зброї", - заявив на урочистій церемонії автор проекту доброволець АТО Олег Собченко з Черкащини.

Відкриття меморіалу воякам Армії УНР в Ананьєві / Фото с facebook/Собченко Олег

У вшануванні пам'яті подвигу воїнів Армії УНР, у складі якої мужньо боролися за незалежність України також повстанці "Ананьївської сотні", взяли участь представники місцевої влади, військового гарнізону Одеси, духовенства УПЦ Київського патріархату, громадськості та реконструктори тодішніх подій, одягнуті в однострої Армії УНР. Оркестр Військової академії Одеси виконав марш ОУН-УПА "Зродились ми великої години".

Варто зазначити, що ініціатори створення Військового меморіалу - члени благодійного фонду "Героїка", доброчинці та місцеві жителі потурбувалися й про те, щоб на гранітних плитах, якими обрамлена висока колона у центрі площі, були увічнені імена 106 козаків та старшин Армії УНР - уродженців Ананьївщини, які виборювали незалежність Української держави, написав у Facebook автор проекту Собченко.
Tags: Одещина, УНР, бои, вшанування, герої України, меморіали, памятники, победы над россиянами, українське військо
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments