Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

В Карпатах несподівано зацвіла червона рута. З поверненням літа, бандерівці! (фото)Біля підніжжя Говерли вдруге за рік розцвів рододендрон східнокарпатський, який гуцули називають червоною рутою.

Про це повідомляється на сторінці Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства в Facebook.

«Ми тут (на Говерлі – ред.) бачимо рододендрон східнокарпатський – червону руту, дуже рідкісну. Є не тільки квіти рожеві, а є і білі квіти, які виглядають як альбіноси. Для горян це особлива рослина, її люблять і шанують, оспівують у народній творчості. У старій українській легенді розповідається про квітку, яка лише раз на десять років зацвітає червоним кольором. І коли дівчина знайде квітку й подарує юнакові, той буде завжди кохати її, ніколи не зрадить», - розповів директор ДП «Рахівське ЛДГ» Володимир Приступа.

Повернення літа: в Карпатах несподівано зацвіла червона рута

Як зазначили у Закарпатському ОУЛМГ, рододендрон східнокарпатський, або миртолистий росте тільки на найвищих гірських хребтах і це велика удача – потрапити на пік його цвітіння. Зазвичай він буяє тут яскраво-червоним цвітом у червні.За древніми гуцульськими легендами, рододендрон миртолистий вважають червоною рутою. Це низькорослий сланкий вічнозелений кущик.


Фото: @zakarpatskilisivniki
Tags: Говерла, Закарпаття, Карпати, квіти, красиво, растения, флора
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment