Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Зачем прописывать в Конституции курс на ЕС и НАТО

Фиксация в Конституции Украины курса на вступление в ЕС и НАТО является сигналом не только для украинского общества о твердости намерений, но и месседжем западным партнерам.

Передвиборча "позаблокова" риторика може позбавити Україну допомоги НАТО - експерт

Об этом заявил Президент Петро Порошенко на 15-й Ежегодной конференции YES, передает Укринформ.

"Цьогорічний саміт НАТО підтвердив євроатлантичну перспективу великої європейської країни, й ініціатива зафіксувати курс на НАТО в Конституції - це не лише сигнал суспільству про твердість намірів. Це не лише намір зайвий раз помахати ручкою Москві: «До свиданья, наш ласковый Миша, возвращайся в свой сказочный лес!» Це месидж і нашим західним партнерам: ви неодноразово вже нам сказали, що двері відкриті. На закритому засіданні саміту абсолютно всі керівники Євросоюзу твердо наголосили: "Пане Президенте, двері НАТО для вас відкриті". А ми ніколи й не сумнівалися, відверто кажучи. Ми обов'язково цим скористаємося, і ми обов'язково повернемося у велику родину європейських народів", - сказал Порошенко.

Порошенко впевнений, що наступного тижня ВР проголосує за конституційні зміни

Он добавил, что наши европейские и евроатлантические стремления следует рассматривать в более широком мировом и европейском контексте. "Не лише нам потрібні Євросоюз і не лише нам потрібне НАТО. Рівно настільки ж ми необхідні їм. Не тільки НАТО дасть нам дієві гарантії безпеки, але й ми з нашою новою армією... істотно зміцнимо східний натовський фланг", - убежден Президент.

Он подчеркнул, что в Альянс Украина идет не с пустыми руками, а де-факто предлагает этому оборонному блоку одну из сильнейших армий континента.

"І головне, у нас є унікальний досвід, як захищатися і, я відкину дипломатію, як бити російського агресора", - резюмировал Порошенко.

Президент Петро Порошенко висловив упевненість, що наступного пленарного тижня Верховна Рада проголосує за зміни в Конституцію щодо прагнення України вступити до Європейського Союзу і НАТО.

«Я абсолютно впевнений, що наступного парламентського тижня парламент усе-таки проголосує за конституційні зміни, і я буду дуже щасливий, якщо буде достатньо голосів для того, щоб продемонструвати, наскільки важливий цей процес для українського народу, парламенту, уряду і Президента», - сказав Порошенко.

Він також висловив упевненість, що в один прекрасний день Україна стане членом ЄС і НАТО.
Tags: Евросоюз, Конституция, НАТО, Порошенко, Україна, евроинтеграция, зовнішня політика, ликбез, стратегия, членство
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment