Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Всесвітні ігри кочівників: Україна виборола 3 золоті, 3 срібні і 3 бронзові медалі

За підсумками змагань на III Всесвітніх іграх кочівників у медальному заліку Україна на 8 місці серед 77 країн.


У скарбничці українців 3 золотих, 3 срібних і 3 бронзових медалей, повідомляє кореспондент Укрінформу з місця проведення ВІК-2018 в Киргизстані.

Усього в змаганнях на Всесвітніх іграх кочівників цього року взяло участь 23 українських спортсмени. Вони змагалися в таких видах спорту як армрестлінг, мас-рестлинг, самбо, японське сумо і традиційна стрільба з лука. У результаті українці завоювали 9 медалей на цих іграх, з яких 6 в армрестлінгу, 2 - в мас-рестлінгу і 1 - в стрільбі з традиційного лука. Українські спортсмени переконані, що змогли б зайняти і вище місце в турнірній таблиці, якби була підтримка їх участі у ВІК-2018 з боку держави, тим більше, що на Ігри планували від України приїхати понад 40 спортсменів цього року, але фінансові труднощі не дозволили взяти участі в цих змаганнях.

На Всесвітніх іграх кочівників “захоплюють ханський палац”

Лідером Всесвітніх ігор кочівників цього року з командного заліку став Киргизстан, в його скарбничці 100 медалей: 40 золотих, 30 срібних і 30 бронзових. Водночас збірна Киргизстану цього року утретє отримала абсолютну перемогу з кок-бору - найпопулярнішій і видовищній стародавній кінно-спортивній грі серед народів Середньої Азії.Другий рядок у медальному заліку посідає збірна Казахстану з 69 медалями - 16 золотих, 24 срібних і 25 бронзових. Замикає трійку - РФ, у якої 52 медалі, - 16 золотих, 11 срібних і 25 бронзових.

Всесвітні ігри кочівників: тайгани та хижі птахи на салбуурун

На останніх місцях в медальному заліку знаходяться Вірменія, Індія, Нідерланди, Сінгапур, Естонія і Японія, в скарбничці яких по одній бронзовій медалі.

У медальному заліку на III Всесвітніх іграх кочівників Україна на 8 місці

Всього в програму III Всесвітніх ігор кочівників було включено 37 видів спорту. Серед них - 16 киргизьких національних видів спорту і 21 спортивна дисципліна, традиційна для інших кочових народів. Основні види змагань – це 8 різних видів кінних скачок на різні дистанції, 13 варіантів боротьби, до числа яких цього року увійшло японське сумо, а також 5 дисциплін зі стрільби з традиційного лука, у тому числі і верхи на конях. У змаганнях взяли участь більше ніж дві тисячі спортсменів з різних країн.Усього на Іграх було розіграно 594 медалі (174 золотих, 173 срібних і 247 бронзових медалей). Спільний призовий фонд III Всесвітніх ігор кочівників становив 28 млн сомів (близько 400 тисяч доларів – ред.).


Як зазначив на прес-конференції, підбиваючи підсумки ВІК-2018, перший віце-прем'єр-міністр Киргизськой Республіки Кубатбек Боронов, у світовій спільноті треті Всесвітні ігри кочівників названі одним з унікальних і популярних заходів, у яких взяли участь спортивні і культурні делегації різних країн світу. Організатори ігор постаралися відтворити атмосферу, в якій кілька століть назад жили кочівники, і всі гості і журналісти змогли повністю поринути в побут і життя кочових народів, а також милуватися первозданною природою.

Всесвітні ігри кочівників: видовищне і жорстоке змагання кок-бору

Боронов також повідомив, що IV Всесвітні ігри кочівників у 2020 році буде проведено в Туреччині.

Як повідомлялось, з 2 по 8 вересня в Киргизстані проходять III Всесвітні ігри кочівників. Офіційним талісманом Ігор був обраний сніжний барс, а гаслом ВІК-2018 стало «Єдині силою! Єдині духом!». Ігри проводилися на березі мальовничого гірського озера Іссик-Куль. В рамках ВІК-2018 також було організовано в гірській ущелині Кирчин барвисте і самобутнє етномістечко кочових народів, де проводилися не лише спортивні змагання, але і показано побут і культура кочівників, а також проведений етнокультурний фестиваль "Всесвіт кочівників".


Вперше Всесвітні ігри кочівників пройшли в 2014 році і сталі незабутнім, яскравим явищем в спортивному і культурному житті країни. ВІК були організовані перш за все з метою збереження історичної культурної спадщини і різноманіття етносів і народів світу в епоху глобалізації, а також виведення на міжнародну арену різних видів етноспорту і традиційних ігор.


Tags: Азия, Всесвітні ігри кочівників, Кыргызстан, Международные турниры, азиаты, збірна України, медали, награды, перемоги, спорт, традиции, українці
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments