Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Синакс у Стамбулі: Константинопольська церква може самостійно надавати автокефаліюНа Архієрейському Синаксі у Стамбулі єпископи розглянули питання про те, наскільки Константинопольська церква уповноважена без згоди інших церков надавати автокефалію. Про це повідомляє "Громадське".

"Відповідь, яку ухвалили єпископи за результатами цього обговорення ствердна — "так, Константинопольський патріархат може надавати автокефалію без будь-яких узгоджень", - йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося раніше, Вселенський патріарх Варфоломій у доповіді на відкритті Синаксу Константинопольської церкви у Стамбулі перелічив численні приклади московського самоуправства щодо Київської митрополії починаючи з XV століття.

Константинопольська церква може самостійно надавати автокефалію - собор у Стамбулі

Євстратій Зоря

Синакс - день другий


Якщо ще донедавна більшість не знала різниці між Томосом і Томасом, і плуталася - Тóмос чи Томóc? - то за останні пару днів з‘явилися сотні ікспертів, які впевнено щось стверджують.

Я публікую лише те, в чому впевнений і що перевірив (хоча errare humanum est). Тому стверджувати не поспішаю.

А про другий день Синаксу напишу таке:

1. Все йде за порядком денним. (https://www.facebook.com/100001148806070/posts/1797488553632754/)

2. Всі вже оголошені доповіді - мають для українського питання позитивну спрямованість у фактах і оцінках. Тобто справа Томосу рухається так, як необхідно.

3. Так само позитивно доповіді сприймаються учасниками.

4. Нічого принципово нового в доповідях немає - вони фіксують і так відому позицію Вселенського Патріархату щодо а) не визнання канонічності передачі Київської митрополії в юрисдикцію МП; б) виключного права Вселенського Патріарха проголошувати нові автокефалії у період між Вселенськими Соборами (останній був 787 р.)

5. Однак тепер під цю позицію підводиться ще й авторитет Синаксу.

6. Якщо думка про недійсність акту 1686 р. щодо Київської митрополії буде документально зафіксована - по факту це означатиме, що юрисдикція МП в Україні офіційно остаточно втрачає привласнений нею ореол «канонічності».

7. Варто дочекатися підсумків та офіційних повідомлень після Синаксу - зрештою, завтра він завершується.
Tags: Вселенский Патриархат, Зоря, автокефалия, православие, священники
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment