Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

У Стамбулі почався Синаксис, де можуть розглянути Автокефалію для України, яку затвердить Синод

У Константинополі 1-3 вересня проходить Синаксис - збори всіх верховних архиєреїв Константинопольської Православної Церкви на чолі з Вселенським Патріархом Варфоломієм. Як повідомляє грецьке видання "Фанаріон", на зустрічі обговорять внутрішні питання Церкви, а також православ'я в цілому, передає РісУ.

Синаксис.jpg

Збори архиєреїв - Синаксис - скликається не частіше, ніж раз на три роки, і в останній раз він відбувався у серпні 2015 року - незадовго до Всеправославного Собору, який проходив на Криті в червні 2016 року.

Як правило, юридично закріплені рішення на Синаксисі не приймаються, але таке засідання має важливе значення для формування майбутніх подій.

Засідання Синаксису відбувається у храмі Святої Трійці в Ставродроміоні, Стамбулі.

Єпископи Константинопольського Патріархату спільно відкрили новий церковний рік 1 вересня службою в Преосвященній Патріаршій Церкві та молилися за стійкість святої Церкви та мир у всьому світі.

В експертних церковних колах вважають, що на зборах константинопольських архиєреїв - з великої часткою ймовірності - буде порушене питання автокефалії Української, а також Македонської Церков. Однак рішення з цих питань - прерогатива не Синаксису, а Синоду.

Синод мав відбутися 10 вересня, і існувала висока ймовірність, що українське церковне питання було б вирішено саме на ньому. Тепер його рішення потрібно чекати мінімум до жовтня (орієнтовні нові дати Синоду - 9-11 жовтня).
Tags: Вселенский Патриархат, автокефалия, православие, прогнозы, священники, съезды
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments