Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Американець відроджує втрачену українську музичну традицію пісень-дум

Американець відроджує втрачену українську музичну традицію пісень-дум

У селі Крячківка на Полтавщині американець українського походження, 43-річний Юрій Фединський, відновлює майже втрачену музичну традицію епічних пісень-дум. Про це повідомляє Reuters.

«Юрій Фединський, який народився в Північній Кароліні, переїхав у країну, з якої походять його предки, поселившись у маленькому селі Крячківка на Полтавщині, і працює над відродженням української пісенної традиції дум – епічних пісень, що були популярні ще з 15 століття, але практично зникли у 30-і роки минулого століття», - йдеться в повідомленні.

За словами Фединського, його робота є непростою, адже «відродження цієї музичної традиції потребує кропітких досліджень». Особливо американець наголосив на складнощах у виготовленні автентичних музичних інструментів - кобз.

Американець відроджує втрачену українську музичну традицію. Фото: Reuters

Як відомо, у сталінські часи таке явище як мандрівні співці-кобзарі практично зникло, головним чином через репресії з боку радянської влади.
Tags: Полтавщина, Український Ренесанс, американцы, бандура, восстановление, исследования, кобзарі, музыка, народные инструменты, село, традиции, українська культура, українські пісні, українці
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments